صدراعظم آلمان توپ را به سمت ایران پرتاب کرد!

اولاف شولتز در گفت و گو با واشنگتن پست پا جای پای کشورهای اروپایی و آمریکایی در مذاکرات وین گذاشت و توپ را به عرصه ایران در وین انداخت تا تحریم های یکجانبه علیه ایران لغو شود و گفت توافقی حاصل شده است. این به ایران در مذاکرات وین بستگی دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر فاصله توافقات انجام شده در مذاکرات وین گفت: این بستگی به ایران دارد. ما به آنها پیام روشنی داده ایم که اکنون زمان تصمیم گیری و پیشرفت است نه طولانی کردن این روند. ما توانایی ایران برای داشتن بمب قابل استفاده را قبول نداریم. لحظه حیاتی است و امیدواریم از این فرصت استفاده کنند. وقت زیادی نداریم زیرا ما از پیشرفت برنامه هسته ای ایران اطلاع داریم.

صدراعظم آلمان در پاسخ به سوال شولتز درباره راهبردی که در صورت شکست مذاکرات وین برای ایران استفاده می شود، گفت: در حال حاضر در شرایطی هستیم که منتظر پاسخ هستیم. “بیا صبرکنیم.”

این مقام ارشد آلمانی در پاسخ به سوالی درباره لزوم گسترش مذاکرات هسته‌ای وین به موضوعات دیگر از جمله موشک‌های بالستیک ایران و مسائل منطقه‌ای، گفت: فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم که وقتی به ایران نگاه می‌کنیم، باید با یک موضوع مقابله کنیم. بسیاری از مسائل . . ما در حال حاضر در حال بحث در مورد نحوه برخورد با این توافق هستیم [هسته‌ای] او پرسید آیا آینده ای وجود دارد که تأثیر خوبی بر صلح و وضعیت آن داشته باشد؟ «بنابراین قطعاً شنیدن این که آیا ایران می‌خواهد این مشکل را حل کند، بسیار مهم است.

  خرید زمین در متاوری ممنوع است

با توقف یک هفته‌ای مذاکرات وین درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران، ایالات متحده و شرکای اروپایی‌اش در تلاش هستند تا از گزینه زمانی برای اعمال فشار بر ایران برای احیای برجام و مقامات آمریکایی در روزهای اخیر در موضوعات مختلف استفاده کنند. بارها گفته شده که فرصت کمی برای احیای برجام وجود دارد.

با این حال مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند که برای احیای برجام عجله ای ندارند و اهداف جمهوری اسلامی از جمله لغو تمامی تحریم های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی باید محقق شود و آمریکا باید به وضعیت خود بازگردد. پایبندی کامل به تعهدات خود در برجام.

دیدگاهتان را بنویسید