صادرات نفت ایران رکورد زد

531130 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز به نقل از رویترز، بر اساس آمار ارائه شده از سوی شرکت های کشتیرانی، صادرات نفت ایران در دو ماه پایانی سال 2022 رکورد جدیدی را به ثبت رساند و حتی در سال 2023 با وجود تداوم تحریم های آمریکا، شروع قدرتمندی داشت.

اوپک پلاس 3.7 میلیون بشکه نفت را کاهش داد

پس از خروج آمریکا از برجام در سال 2018، صادرات نفت ایران محدود شده است، اما پس از روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، صادرات نفت کشورمان افزایش یافت و بر اساس برخی برآوردها به بالاترین حد خود رسید. سطح از سال 2019 د. در عین حال، شاهد توقف مذاکرات برای احیای برجام هستیم.

موسسه بین المللی SVB اعلام کرد که ایران در ماه دسامبر به طور متوسط ​​1.137 میلیون بشکه در روز نفت فروخته است که نسبت به نوامبر 42 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

کارشناس اقتصادی می گوید: در مقایسه با دوره ریاست جمهوری ترامپ، هیچ اقدام جدی برای مقابله با صادرات نفت ایران مشاهده نکرده ایم. صادرات نفت ایران در دی ماه امسال مانند چند ماه گذشته بسیار خوب بود.

با توجه به او؛ کاهش تقاضای نفت از چین و افزایش صادرات نفت روسیه به چین، چالش های اصلی صادرات نفت ایران است. زیرا این کشور همچنان بیشتر نفت خود را به شرق آسیا و به ویژه چین ارسال می کند. ایران همچنین به ونزوئلا کمک می کند تا صادرات نفت خود را افزایش دهد.

موسسه پترولوژی که بر عرضه نفت نظارت دارد، اعلام کرد که شاهد افزایش صادرات نفت از ایران بوده است. به گونه ای که صادرات نفت ایران در آذرماه به بالاترین میزان در سه سال اخیر رسید.

  قیمت روز انواع خودرو در بازار روز دوشنبه 23 خرداد 1401

این در حالی است که موسسه اطلاعات کپلر میزان صادرات نفت از کشورمان در ماه نوامبر را 1.23 میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید