صادرات روزانه 250 تن مواد غذایی از ایران به قطر

573141 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت، در خصوص آخرین اقدامات این سازمان در روابط تجاری با قطر در آستانه جام جهانی و استفاده از این فرصت برای توسعه تجارت خارجی، گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت سیزدهم توسعه تجارت با کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: قطر نیز یکی از اهداف این رویکرد محسوب می شود. رئیس جمهور شخصا به آن کشور سفر کرد و با امیر قطر دیدار کرد و امیر قطر نیز به تهران سفر کرد. در این دیدارها توافقات خوبی حاصل شد و دستورات لازم صادر شد.

پیمان پاک با بیان اینکه روابط تجاری ایران و قطر در گذشته توسعه نیافته بود، گفت: مشکلاتی از جمله زیرساخت های گمرکی و حمل و نقل کالا وجود داشت که با اختصاص بخشی از بنادر قطر برای حمل مستقیم کالا از ایران و ساخت مستقیم این مشکلات تا حدودی برطرف شد. خط حمل و نقل.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز تجاری در دوحه و اعزام هیاتی متشکل از 75 تجار ایرانی به قطر، افزود: در این سفر تجار مذاکرات خوبی برای توسعه تجارت انجام دادند و توافقات خوبی نیز منعقد شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات غذایی، شوینده، صنایع دستی، کیف و کفش در قطر گفت: این نمایشگاه یک ماه پیش با حضور برندهای برتر ایرانی و بیش از 35 کشور قطری برگزار شد. شیوخ از آن بازدید کردند. .

وی دستاورد برگزاری این نمایشگاه در آستانه جام جهانی را انعقاد توافقنامه تامین مواد غذایی و کشاورزی در جام جهانی دانست و ادامه داد: با این توافق 250 تن مواد غذایی و کشاورزی به قطر ارسال می شود. هر روز و چندین محموله در حال حاضر به قطر رسیده است.

  گزینه مربیگری به استقلال وریا می خورد!

پیمان پاک در خصوص همکاری بلندمدت تجار دو کشور نیز گفت: طبق توافقات صورت گرفته سرمایه گذاران قطری در ایران حضور خواهند داشت و در تولید کالاهای مورد نیاز قطر سرمایه گذاری می کنند تا این کالاها به کشورشان صادر شود. کشور.

وی از تهیه نقشه راه توسعه تجارت ایران و قطر و رسیدن به تراز 3 میلیارد دلاری خبر داد و گفت: بخش زیادی از این نقشه راه مربوط به صادرات مجدد است تا بتوانیم از ظرفیت قطر برای صادرات کالاهای خود به کشورهای دیگر استفاده کنیم. .

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: قطر تعرفه صادرات مجدد را برای تجار ایرانی به میزان قابل توجهی کاهش داده و تخفیف قابل توجهی در نظر گرفته در حالی که می توانیم از این ظرفیت برای واردات کالاهای مورد نیاز استفاده کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید