شیر الاغ چنده؟

مزایای پرورش الاغ بسیاری از کشورها از جمله چین، ایتالیا و صربستان را متقاعد کرده است که نسبت به پرورش این حیوان جدی اقدام کنند، این در حالی است که خرها در ایران نه تنها حمایتی ندارند، بلکه کد بهداشتی برای صادرات این محصولات دریافت کرده اند. ممکن است.

مجید جعفری، معاون بهبود دامداری سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پرورش الاغ در برنامه های جهاد کشاورزی دیده نمی شود. وی گفت: پرورش الاغ در گناباد به صورت سنتی شیر الاغ تولید می کرد اما از آن زمان تاکنون این واحد جهاد کشاورزی دارد و مجوزی دریافت نکرده است.

همچنین در این رابطه علی قاسمی مدیر جهاد کشاورزی گناباد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: پرورش الاغ در ایران مجوز ندارد و برای اولین بار در گناباد اقدامات اولیه برای تهیه الاغ انجام شده است. مجوز.”

وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه در بازار آزاد گفت: منابع دولتی برای پرورش الاغ تخصیص داده نمی شود و الاغ ها مجبور به تامین آزادانه منابع هستند.

عدم توزیع الاغ

علی اکبر جمهوری یکی از پرورش دهندگان الاغ در گناباد گفت: واژه الاغ نگهداری را در ایران سخت می کند در حالی که تمام محصولات این حیوان ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد و اگر الاغ نگهداری نکنیم نسل خر در ایران از بین می رود. “

وی با اشاره به خواص ثابت شده شیر الاغ در بیماری های عفونی گفت: شیر الاغ در درمان بیماری هایی مانند سیاه سرفه، تنگی نفس و آسم بسیار موثر است. قیمت شیر ​​الاغ در گناباد 200 هزار تن در لیتر است اما در تهران بین 300 تا 400 هزار تن در لیتر است.

  توزیع بودجه انتخابات برای نابودی مقاومت

این جمهوری قیمت پنیر الاغ در اروپا را بین 8 تا 10 میلیون تن در هر کیلوگرم تخمین می زند و می افزاید که برای تولید هر کیلوگرم پنیر 35 تا 40 کیلوگرم شیر نیاز است. یکی دیگر از محصولات خر عنبر نسارا قابل استفاده در گلخانه ها و مرغداری ها این محصول دارای خاصیت ضد ویروسی بالا بوده و نسارا 8 بسته ای به قیمت 10 هزار تن به فروش می رسد.

وی با اشاره به اینکه قیمت یک الاغ شیرده حدود 4 تا 5 میلیون تن است، افزود: قیمت یک الاغ در استان های سراوان سیستان و بلوچستان 10 تا 15 میلیون تن شده است زیرا قاچاق سوخت با الاغ انجام می شود.

این فعال اقتصادی با اشاره به افزایش پرورش الاغ در چین گفت: پرورش الاغ علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند ارزآوری قابل توجهی برای کشور ایجاد کند، محصولاتی مانند پنیر، شیر، روغن و صابون الاغ در کشورها تقاضای بالایی دارد. مانند ترکیه.» ترکیه می خواهد پنیر الاغ بخرد اما چون دانشگاه علوم پزشکی برای این محصول کد بهداشتی صادر نکرده است، نتوانستیم پنیر را به ترکیه صادر کنیم.

جمهوری با بیان اینکه موفق به اخذ مجوز پرورش روستایی از جهاد کشاورزی شده ایم، افزود: منابع دامی با نرخ دولتی برای پرورش الاغ به دامداران تعلق نمی گیرد. کاه را کیلویی ۷ هزار تن و یونجه را کیلویی ۸ تا ۹ هزار تن می خریم. خرها مانند گاو و گوسفند رژیم غذایی محدودی ندارند و همیشه می جوند.

به گفته وی؛ دامپزشک سالی یک بار فعالیت واحد تولیدی ما را زیر نظر دارد و خرها را واکسینه می کند.

  کدام کالاها بیشترین تغییرات قیمت را در اردیبهشت داشته اند؟

وی گفت: تامین اجتماعی ابتدا به بهانه اینکه کدی برای پرورش دهندگان الاغ تعریف نشده بود کارگران واحد تولیدی ما را معطل کرد اما در نهایت با اقدامات بعدی ما پرورش الاغ به عنوان دامداری شناخته شد و موفق شد. شروع کردیم به بیمه کارگرانمان./ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید