شورای عالی تنظیم روابط قوا باید در مصوبات شورای انقلاب فرهنگی در خصوص پذیرش دانشجوی دندانپزشکی لحاظ شود.

565268 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، رضا مسائلی رئیس پژوهشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مدرس غیرخصوصی در خصوص افزایش پذیرش سالانه دانشجویان دندانپزشکی به 3 درصد اظهار داشت: فرهنگی تصمیم گرفته تا میزان پذیرش دانشجو را افزایش دهد. ظرفیت دندانپزشکی که مغایر با قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب 15 فروردین مجلس و قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب 5 شهریور است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در قوانین مذکور مشخص کرده که شورای عالی انقلاب فرهنگی در چه حوزه هایی می تواند ورود کند و این حوزه کلی است و جزئی نیست. همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق قانون نمی تواند برخلاف نظر کارشناسی دستگاه تخصصی مربوطه نسبت به افزایش ظرفیت یک رشته تخصصی تصمیم گیری کند. بر اساس نص صریح قانون، تعیین ظرفیت قانونی دانشجو از وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو است. اگر شورای انقلاب فرهنگی باید ظرفیت پذیرش سالانه خود را مشخص می کرد پس چرا مجلس شورای اسلامی قانون خاصی در این زمینه تصویب کرد؟

رئیس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شایسته است شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا وارد شده و موضوع را حل و فصل کند. زیرا تصمیمات اتخاذ شده به رسالت وزارت بهداشت لطمه جدی وارد می کند و به آموزش پزشکی لطمه جدی وارد می کند و خلاف قانون اساسی است.

همه می‌دانند که آموزش پزشکی در ایران یکی از دستاوردهای منحصربه‌فرد کشور است و تصمیم می‌گیرند بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های فرهنگی، دانشجویی، پژوهشی، آموزشی و رفاهی، پذیرش دندانپزشکی را تا 3 درصد افزایش دهند. مسائلی گفت: تجهیزات و آزمایشگاه ها آسیب های جبران ناپذیری به آموزش پزشکی وارد می کند و سطح آموزش پزشکی را به شدت در کشور کاهش می دهد.

  مالیات خودروهای لوکس برای کدام خانواده ها؟

رئیس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: راه ارتقای سلامت دهان و دندان در کشور افزایش تعداد دندانپزشکان نیست و باید بیمه ها معرفی و سطح خدمات بیمه ای در زمینه دندانپزشکی باید افزایش یابد تا مردم بتوانند هزینه های بیمه را پرداخت کنند.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید