شهرداری قصد دارد با افتتاح پروژه های عمرانی فاصله شمال و جنوب تهران را کاهش دهد

570590 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، مراسم افتتاحیه تحقق 11 هزار واحد مسکونی در تهران در قالب شنبه امید و افتخار شهرداری با حضور مسئولان برگزار شد.

شربیانی یکی از اعضای شورای شهر تهران در این مراسم گفت: تعهد دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال وعده بزرگی است که امیدواریم محقق شود. برای 33 هزار واحد مسکونی در 22 منطقه پروانه ساخت صادر شده است که گام بزرگی است.

ادامه مطلب

وی افزود: شهرداری خود را خدمتگزار مردم ری، تهران و تجریش می داند و دومین نشست شنبه های غرور و امید را با تاکید بر مسکن و ساخت واحدهای جدید آغاز می کند. شهرداری ها با کمک بخش خصوصی و اردوی جهادی مسکن نیازهای مسکن مردم را تامین می کنند.

این عضو شورای شهر گفت: یکی دیگر از موضوعات مورد بحث بحث جنوب و شمال تهران از نظر امکانات است که دغدغه شهرداری تهران است. شمال پایتخت نماد تجمل گرایی و کیفیت زندگی و جنوب تهران نماد کیفیت پایین زندگی است.

شربیانی اضافه کرد: باید بتوانیم متناسب با پروژه های عمرانی امکانات را به جنوب شهر تهران منتقل کنیم تا فاصله شمال و جنوب شهر از نظر برخورداری از امکانات کاهش یابد. زمانی که دولت شروع به بحث مسکن کرد، این موضوع کیفیت مورد توجه قرار گرفت. ساخت این خانه ها می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی نیز کمک کند.

وی همچنین ادامه داد: برای ساخت مجموعه های دیگر نیز باید از مدل هایی مانند مجموعه اکباتان تهران که ساخت و ساز مرغوبی دارد استفاده کنیم.

دادگستری اصغر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی در این مراسم در خصوص تخریب واحدهای مسکونی گفت: امیدواریم ساخت پروژه های پیشنهادی به اتمام برسد و مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی نیز افزود: اسلام با فقر مخالف است و با آن مبارزه می کند. در حوزه توسعه اقتصادی روایات زیادی وجود دارد و متأسفانه مسئولان چندان به وظیفه خود عمل نمی کنند. وضعیت بیکاری و اشتغال جوانان به معضلی مهم تبدیل شده است که باید برای حل وضعیت آنها تلاش کرد.

دادگستری اصغر ادامه داد: شرکت های دانش بنیان به حدود هشت هزار شرکت رسیده اند. حمایت از تولید و اشتغال وظیفه شرعی ماست و کارکنان نباید نسبت به آن بی تفاوت بمانند.

وی افزود: در شهرستان ری با مشکلات اجتماعی زیادی از جمله فقر و بیکاری مواجه هستیم که امیدواریم با اقدام مستمر مسئولان این مشکلات برطرف شود. حرم به شهرداری برای مسکن مهر و طرح پارکینگ طبقاتی حرم نیز تکمیل شده است که خبر خوبی برای ساکنان شهر است. پیش بینی می شود این پروژه های مسکن در کمتر از دو سال به اتمام برسد. امیدواریم خداوند به وزرا توفیق دهد تا در رفع نیازهای مردم کوشا باشند.

سروری یکی از اعضای شورای شهر یکی دیگر از حاضران در این مراسم گفت: یکی از مشکلات اصلی ما در کشور تفرقه است. بسیاری از منابع کشور به دلیل این تعصب بین گروه کوچکی تقسیم می شود و بقیه مردم سودی نمی برند، اما شورای شهر و شهرداری این نظر را کنار گذاشته و بر هم افزایی و تعامل مسئولان در جابه جایی کارها تاکید می کنند. به جلو برای ایجاد یک دید معتدل در پایتخت. تشکیل کمپ ها هم به همین منظور بود.

این عضو شورای شهر ادامه داد: باید توجه داشت که تهران برای همه ماست و شهروندان حق استفاده از امکانات آن را دارند. ایجاد شهرک ها نیز مقدمه ای برای حکمرانی یکپارچه شهری است.

وی افزود: وزیر کشور هفته گذشته به شورای ائتلاف گفت که دولت به دنبال تشکیل یک دولت شهری یکپارچه است. شهرداری تهران با ساخت مسکن جدید بافت های فرسوده و اقتصاد خانوار را احیا می کند. علاوه بر این، این اقدامات زمینه را برای افزایش تقاضا و عرضه ایجاد خواهد کرد. امضای بیش از 200 هزار تفاهم نامه برای مردم تهران خبر خوبی است و امیدواریم وظایف محوله به شهرداری، شورای شهر و نیروهای انقلابی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

سروری همچنین تصریح کرد: شهرداری باید زمینه بهره مندی مردم تهران از حرم حضرت عبدالعظیم و امیدواریم هر روز شاهد افتتاح پروژه های بیشتر و بهتر در تهران باشیم.

انتهای پیام

خبرنگار: فاطمه قشقایی

  پادوانی به استقلال بازگشت

دیدگاهتان را بنویسید