شهرداری باید به بازیگر اصلی اجاره در تهران تبدیل شود

562512 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز – یکشنبه 5 تیر 1401 – در نشستی با بسیج معلمان که در دانشگاه صنعتی امیر کبیر با محوریت چالش های حاکمیت شهری برگزار شد، وی در سخنانی با توجه به اینکه کلانشهر تهران را داریم که در مجموع مزایا، معایب و معایب خود را دارد، گفت: شهر تهران دچار فرسودگی و فرسودگی است و علاوه بر این فرسودگی و گمنامی شهر. فاصله شمال و جنوب تهران با توجه به بی عدالتی زیاد است.

ادامه مطلب

شهردار تهران با بیان اینکه این شهر از سه کشور شهر، شهروند و مدیریت شهری تشکیل شده است، ادامه داد: شهر و مدیریت شهری به گونه ای کار می کنند که شهروند ما بتواند به بهترین شکل زندگی کند و برای این منظور زمانی که می آید در تهران می بینیم که این شهر هویت ثانویه ای جز هویت پایتخت جمهوری اسلامی ایران ندارد.

تهدیدها ادامه دارد: تهران باید تغییر کند و این تغییر باید ما را به چشم‌انداز بیاورد. تهران، پایتخت جهان اسلام، شعار نیست، بلکه چشم اندازی است برای حکومت شهری پایتخت.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان ما شهروندان خوبی هستند که از وضعیت موجود ناراضی هستند، گفت: باید برای تکریم شهروند تلاش کنیم. اگر بخواهیم شهر را الگو قرار دهیم باید تلاش کنیم با حضور مردم تحولی کامل ایجاد کنیم چرا که انباشت مشکلات در کلان شهر تهران باعث می شود یک دستگاه و دو دستگاه نتوانند این مشکلات را حل کنند و باید وجود داشته باشد. موجی با محوریت مردم و ایجاد نخبگان باشد.

  هنگام بروز حمله قلبی چه باید کرد؟

زاکانی افزود: باید به مرحله ای برسیم که مردم بتوانند برای حل مشکلات شهری ورود و مشارکت موثر داشته باشند.

وی گفت: از بدو ورود به مدیریت شهری تهران با میراثی از جمله وام سه ماهه دستمزد مواجه بوده ایم که منجر به ایجاد و انباشت بدهی شده است.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه حرکت خود را در مدیریت شهری بر اصل توجه یکسان به روح و جسم شهر بنا نهاده ایم، ادامه داد: در ماده 55 قانون شهرداری ها وظایفی برای شهرداری ها تعیین شده است که بسیاری از که در دولت شهر هستند.به مسکن ارزان قیمت قبل از این دوره نادیده گرفته شده بود.

زاکانی ادامه داد: مدیریت مشارکتی را اصولاً برای خودمان انجام دادیم چرا که یکی از مشکلات مدیران عدم تفکر است.

وی در تشریح دیگر چالش های پیش روی مدیریت شهری پایتخت گفت: در حوزه حمل و نقل با میراثی مواجه هستیم و الگوی کار را به گونه ای تنظیم کرده ایم که بتوانیم با ایجاد شرایط جدید از نقطه موجود عبور کنیم.

شهردار تهران افزود: در حوزه ساخت و ساز مسکن 3 دسته کار انجام می شود که به کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. فعالیت ما در کوتاه مدت مصوبه هیات وزیران، اجاره و تملک از طریق تسهیلات است تا بتوانیم به همشهریان خود که 51 درصد آنها مستأجر هستند کمک کنیم.

زنی با تاکید بر اینکه شهرداری را موظف به ایفای نقش و مسئولیت در حوزه مسکن می دانند، ادامه داد: ما با نهادها و مجموعه ها پاسخگو هستیم.

  سازماندهی شده پشت صحنه کودکان کار تایید شد!

وی گفت: در بخش اجاره مسیری را طی می کنیم که شهرداری صاحب خانه های استیجاری شده و شهرداری در حال تبدیل شدن به بازیگر اصلی اجاره بها در تهران است.

شهردار تهران افزود: از مدت ها پیش به دنبال نوسازی شهر تهران بودیم و طی این اقدام با معماری ایرانی و اسلامی شاهد بازسازی شهری هستیم. برای رسیدن به این هدف، زمین های اطراف ایستگاه های مترو سرشماری شده است، ما گنجینه ای برای توسعه زیرساخت ها هستیم که ستاد بلندمدتی برای آن تشکیل شده و معاونت شهرسازی و معماری ما نیز در این زمینه فعالیت می کند.

زاکانی در تشریح سایر اقدامات مدیریت شهری با بیان اینکه هفته آینده مجموعه ایستگاهی بزرگی را با ظرفیت 21 قطار فریم افتتاح خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: مجموعه ای از فعالیت ها برای این سفر در نظر گرفته شده است.

شهردار تهران در تشریح برخی اقدامات انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی افزود: هفته آینده 2200 تخت برای معتادان افتتاح و به بهره برداری می رسد و بارها اعلام کرده ایم که در قبال معتادان شهر تهران پاسخگو هستیم.

زاکانی ادامه داد: امروز مشکلات زیادی در مدیریت شهری داریم اما در حال تغییر هستیم و برای رسیدن به این هدف باید با نهادهای مختلف، نهادهای انقلابی و نخبگان همکاری کرد.

وی گفت: موضوع فناوری در شهر ما بسیار مهم است و به همین منظور زیرساخت هایی مانند پارک های علم و فناوری در شهر تهران ایجاد می کنیم. دانش ما (استاد و دانشجو) نباید از تهران برود.

در این نشست تعدادی از اساتید و فعالان دانشجویی به موضوعاتی چون توجه بیشتر به مساجد در شهر، ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی، تعریف بسته های کوتاه مدت و توجه به عدالت و افزایش ارتباط دانشگاه و نخبگان با نگرانی مدیران شهری با حضور شهردار تهران.

  دوره نهفتگی آبله میمون چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید