شما می توانید انگلستان را شگفت زده کنید

امیرحسین اعظمی

جام جهانی 2022 از مهرماه در قطر آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس، آمریکا و یک تیم اروپایی دیگر همگروه است. پس از قرعه کشی جام جهانی، اظهارنظرهای مختلفی درباره تیم ملی ایران مطرح شد و برخی پیشنهاد کردند که شاگردان دراگان اسکوچیچ می توانند توسط این گروه صعود کنند، هرچند برخی تصور این گروه را به عنوان ایران ساده لوحانه می دانستند. در این میان صحبت های ارطغرول ساغلام سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی ترکیه در نوع خود جالب توجه است. او که چند سال پیش هدایت این تیم را برعهده داشت چند ماهی است که دوباره در تبریز حضور دارد و حالا بیش از گذشته با شرایط فوتبال ایران آشنا شده است. با این حال ساغلام دقایقی درباره جام جهانی و شرایط تیم ملی ایران با ما صحبت می کند. این گفتگوی کوتاه با تلاش محمد نصرتی، دستیار ایرانی ساغلام انجام شد و سرمربی تراکتورسازی به سوالاتی پاسخ داد.

در مورد شانس تیم ملی ایران برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی چه فکر می کنید؟ به نظر شما این اغراق آمیز به نظر می رسد؟
ایران در مرحله مقدماتی با نتایج خوب و قابل اعتمادی راهی جام جهانی شد و عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. ایران قطعا شانس ادامه از مرحله گروهی در قطر را دارد، البته باید بگویم که کار تیم ملی شما آسان نیست. ایران اگر آمادگی خوبی برای جام جهانی داشته باشد شانس بالایی برای صعود از گروه خود خواهد داشت اما نکته مهم این است که روند آماده سازی تیم ملی برای حضور در این جام به خوبی پیش می رود. با این حال همه از کیفیت تیم های جام جهانی و نحوه آماده سازی آنها برای جام جهانی خبر دارند.

  جذب 14000 میلیارد تن سرمایه

تیم ملی در اولین بازی باید به مصاف انگلیس برود و کارشناسان در ایران نگاه متفاوتی به این دیدار دارند. تحلیل شما از این بازی چیست؟
انگلیس تیم باکیفیتی است که به این جام تکیه کرده و به نظرم انجام اولین بازی با این تیم می تواند فرصت خوبی برای ایران باشد تا حریف خود را غافلگیر کند. دو تیم تاکنون مقابل هم قرار نگرفته اند و شناخت انگلیس از ایران نیز کامل نیست. البته ایران بازی ساده ای نخواهد داشت اما اگر بازی اول را ببرند عالی می شود. در فوتبال نمی توان چیزی را پیش بینی کرد و ایران هم می توان خوش بین بود.

در مورد کیفیت بازیکنان تیم ملی ایران چطور؟
می دانم که بیشتر ملی پوشان خارج از ایران بازی می کنند و بازیکنان باکیفیتی هستند. بازیکنانی مثل مهدی طارمی و سردار آزمون را می شناسم و بازیکنان استثنایی هستند که می توانند نقش مهمی در موفقیت تیم ملی ایران داشته باشند. برای بازیکنان، کادر فنی و همه اعضای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم مردم ایران از نتایج تیم ملی راضی باشند.

شاید این جام جهانی برای مردم ترکیه چندان شیرین نباشد زیرا تیم آنها در آن شرکت نمی کند. درست است، واقعی؟
طبیعتاً این ناراحت کننده است و هواداران فوتبال در ترکیه می خواستند تیمشان در جام جهانی باشد.

طرفدار کدام تیم در جام جهانی هستید؟
من طرفدار تیم ملی آلمان هستم و فکر می کنم شانس اول قهرمانی را داشته باشند، البته نمی توان از دیگر مدعیان هم چشم پوشی کرد.

  جزئیات محاکمه علیه کاوان امام آذرگر ، دانشجوی دانشگاه تهران +

دیدگاهتان را بنویسید