شما توانایی کنترل قیمت برنج را ندارید؟

رئیس اتحادیه غذای اصفهان با اشاره به افزایش قیمت برنج ایرانی به 100 هزار تن گفت: امروز تنها 5 درصد ایرانی ها یا اصفهانی ها توان خرید برنج ایرانی را دارند.

مصطفی بحاق در خصوص افزایش مجدد قیمت برنج ایرانی گفت: متأسفانه سال گذشته برداشت برنج شمال بین 25 تا 30 درصد کم بود و هزینه برنج کاران دو تا سه برابر افزایش یافت.

وی افزود: از سوی دیگر چندین شرکت برنج در شمال کشور با خرید برنج خانگی به نوعی قیمت این محصول را در بازار بالا برده اند و به نوعی خرده مالکان قیمت برنج را افزایش نمی دهند.

رئیس اتحادیه غذای اصفهان تاکید کرد: در کنار گرانی برنج داخلی، قیمت برنج خارجی در بازار تغییری نکرده و این محصول به وفور در بازار موجود است.

وی با تاکید بر اینکه ذائقه بسیاری از ایرانیان همیشه برنج ایرانی است، گفت: متاسفانه قیمت برنج ایرانی ساعت به ساعت در حال افزایش است و نظارتی بر بازار وجود ندارد.

وی به درستی گفت: امروز برنج ایرانی در دست بنکداران و دلالان نیست و در انحصار بسیاری از کشاورزان است که نیازی به پول ندارند و برنج خود را هر سال نگه می دارند تا سال جدید در تیرماه کاشته شود و سپس وارد شود. برنج با قیمت. «در بازار عرضه می کنند.

وی با پیش بینی قیمت برنج در بازار در سال جاری گفت: اگر برای سال جدید قیمت برنج را پایین نگه دارند کشاورزان رغبتی به کشت ندارند و این امر باعث التهاب در بازار می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم برنج به قیمت اصلی خود در سال گذشته و در محدوده 30 تا 40 هزار تن کاهش یابد، افزود: نمی توان بازار برنج را پیش بینی کرد و اکنون برنج داخلی محدود و در انحصار است. کشاورزان. “

  تراکتور می تواند مرا به روزهای اوج برساند /

رئیس اتحادیه غذای استان اصفهان گفت: با وجود اینکه کمبود برنج ایرانی در بازار نداریم و تنها به دلیل نظارت و سخت گیری بازار، قیمت آن در حال افزایش است، اما اکثر برنج فروشان تمایلی به خرید نداشته و حتی بازگشته اند. برنج ارزان نیست.

وی با اشاره به قیمت برنج در بازار اصفهان گفت: در حال حاضر قیمت برنج ایرانی برای برداشت اول 90 هزار تن و برنج برداشت دوم 100 هزار تن است. علاوه بر این، هر کیلوگرم برنج تایلندی 12500 تن، برنج هندی 18500 تن و برنج پاکستانی 20500 تن است.

بحق با تاکید بر اینکه برنج ایرانی از سفره مردم حذف می شود، گفت: امروز تنها 5 درصد ایرانی ها یا اصفهانی ها توان خرید برنج ایرانی را دارند و بقیه برنج خارجی می خرند.

دیدگاهتان را بنویسید