شروع به استفاده از VAR کردید؟ شاید آخر فصل یا شروع فصل بعد!

رئیس کمیسیون داوران اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که آموزش داوران برای استفاده از VAR احتمالا تا 40 روز دیگر آغاز می شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان درباره انتخاب داوران هفته دوازدهم لیگ برتر گفت: پس از یک ماه وقفه به دلیل جام جهانی که تیم ملی کشورمان نیز در آن حضور دارد، هفته اول از مسابقات لیگ برتر هفته ای است که سه دربی در کرمان، خوزستان و تهران برگزار می شود و داوران مجربی را برای این دیدارها انتخاب کرده ایم. به خواست خداوند قضات می توانند عدالت را به حق الناس برسانند و اعاده قضاوت با آرامش همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: از تیم های خونه به خونه و میهمان می خواهم با خونسردی به داوران نگاه کنند. اگر خدای ناکرده اتفاقی بیفتد می توانند آن را هضم کنند و آن را مشکل انسانی بدانند. انشاالله این هفته برای داوران کشورمان بدون خطا باشد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به تیم داوری دربی 99 تهران گفت: محمدحسین زاهدی فرد از استان بوشهر داور وسط، سعید قاسمی از استان اصفهان کمک داور اول، مدا بسیار با تجربه است. و اهل تهران، کمک داور دوم، مومنی از استان مازندران به عنوان داور داور چهارم و کمک داور ذخیره از تهران خواهد بود. قضاوت دربی خوزستان را صفایی و داوری دربی کرمان را میثم حیدری بر عهده دارند. امیدوارم هفته ای آرام و بدون استرس داشته باشید. چیزی که من را خوشحال می کند این است که واقعاً شایسته است، به خصوص که ما بعد از جام جهانی هستیم.

  ایران مستعد ظهور گونه های جدید ویروس کرون است

وی در پاسخ به سوال مجری استودیو فوتبال در مورد آخرین وضعیت سیستم کمک داور ویدئویی VAR گفت: با توجه به وسواس و فشاری که مهدی تاج روی VAR دارد، همه آنها در حال کار هستند. آخرین جلسه این مجموعه VAR امروز بود. 14 نفر از گروهی که در VAR شرکت می‌کنند، سه نفر از این اقوام کودکانی بودند که توسط شرکت مذکور برای VAR انتخاب شدند و برای هر موضوع، زمان تعیین شد. در اینجا می توانم بگویم که هفت تا هشت روز کاری طول کشید تا با این شرکت قرارداد ببندیم زیرا می توانیم فراز و نشیب های قرارداد را جابه جا کنیم. دوستانی هستند که در زمینه های حقوقی، مالی، تجاری، فنی، داوری کار می کنند و امیدوارم این اتفاق بیفتد. این هفته گروه “بی اس” که نماینده اش اینجاست از سه چهار زمین ورزشی دیدن می کند. به مرور زمان تجهیزات مورد نیاز ما که قرار است از خارج از کشور وارد شود برای تجهیز پنج یا شش ورزشگاه فراهم می شود. 40 روز دیگر بسته به نوع برخورد فیفا نسبت به ما، کلاس آموزشی داوران را آغاز خواهیم کرد. ما به VAR می رویم و امیدوارم در کنار سازمان لیگ و باشگاه هایی که متقاضی هستند، بتوانیم به سرعت به هدف خود برسیم.

افشاریان با بیان اینکه دقیقا چه زمانی از VAR در فوتبال ما استفاده می شود، تصریح کرد: این چهار پنج قسمت VAR حساس است و باید همه اینها را به فیفا گزارش کنیم و بدون فیفا نمی توانیم جلو برویم. آموزش داوری زمان می برد و واقعاً نمی دانم، اما شاید پایان فصل یا ابتدای فصل آینده باشد. درست است که VAR ساده به نظر می رسد و نیاز به تجهیزات دارد، اما مراحل اداری با فیفا زمان بر است، بنابراین امیدوارم بتوانیم این مسائل را به سرعت با فیفا پیش ببریم. این حلقه مفقوده فوتبال ماست و امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد.

  روز قیمت مرغ یکشنبه 13 دسامبر 1401

دیدگاهتان را بنویسید