شرایط ساخت مسکن قابل قبول نیست / اراضی دولتی تخصیص داده نمی شود

562970 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، محمدرضا رضایی کوچی در خصوص اجرای قانون جهش تولید مسکن اظهار کرد: بخشی از ساخت و ساز مسکن تامین زمین است و باید در این بخش همکاری همه جانبه صورت گیرد.

وی بیان کرد: برای در نظر گرفتن تسهیلات و کمک های بانکی در صندوق ملی مسکن و تامین وجوه آن نیاز به ایمن سازی زمین است.

رئیس کمیسیون ساخت و ساز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درآمد حاصل از مالیات خانه های خالی و لوکس و درآمد زمین های بایر، کمک های دولتی، ردیف اعتباری مسکن مهر و 30 هزار میلیارد تومان که در بودجه پیش بینی شده است. برای این سال. همه باید در صندوق ملی مسکن برای ایجاد زیرساخت های مسکن هزینه شود.

نماینده مردم جهرم در شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر صندوق ملی مسکن خالی است و منابعی به این صندوق تزریق نشده است، با این شرایط مسکن ساخته نمی شود مگر تعهداتی که در قانون تعریف کرده ایم. در جهش تولید مسکن تحقق می یابد

وی در خصوص اختصاص زمین برای ساخت و ساز مسکن گفت: حتی زمین های دولتی نیز برای ساخت مسکن اختصاص داده نمی شود. دستگاه های دولتی در این زمینه حمایت لازم را انجام نمی دهند، بانک ها بستر مسکن را به خوبی نمی شناسند و دولت به تعهدات خود در زمینه تامین تمکن مالی برای صندوق ملی مسکن عمل نکرده است.

رضایی کوچی تصریح کرد: وضعیت ساخت مسکن در کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست. دولت شروع به ساخت مسکن کرده است اما با این روند نمی تواند به نتیجه برسد.

  قیمت نفت شروع به افزایش کرد

رئیس کمیسیون ساخت و ساز مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما از ابزارهای نظارتی خود استفاده می کنیم و مرتباً جلساتی را برای بررسی روند ساخت مسکن در کشور برگزار می کنیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح اجاره مسکن گفت: این طرح در دستور کار کمیته ساختمان مجلس شورا قرار دارد و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم و احتمالا تا شهریورماه در دستور کار شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

منبع: آژانس بازار

دیدگاهتان را بنویسید