شرایط جدید پیش فروش قبور در بهستی زهرا اعلام شد

به گزارش ایرنا، سازمان بهشت ​​زهرا (س) تهران روز چهارشنبه از لزوم اصلاح شرایط و فرآیندهای صدور حق واگذاری کاربری (پیش فروش) قبور در بهشت ​​زهرا (س) و لزوم اصلاح آن خبر داد. این سازمان تسهیل و ساماندهی با اتخاذ روش های شفاف تر برای ایجاد عدالت مدنی، موضوع پیش فروش قبور را که یکی از خواسته های اصلی مردم بود، مطرح کرد.

این گزارش می افزاید: در شرایط جدید اولویت حق استفاده از قبور در قطعات قدیمی با افرادی است که بستگان مستقیم متقاضی دارند که در آن قطعات قبر دارند.

همچنین برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از این بند، به هر شهروند تنها یک سرستون داده می شود و شرط انتقال سرستون به دیگران حذف می شود.

بر اساس این گزارش، در پیش فروش قبور، قیمت 2 طبقه از سه طبقه پیش فروش شده در زمان فروش و قیمت یک طبقه دیگر در آینده با اولین دفن اخذ می شود. به نرخ مصوب روز توسط خانواده متوفی.

در این گزارش آمده است: از سوی دیگر 30 درصد ظرفیت قبرهای خالی در قطعات قدیمی به عنوان ذخیره برای دفن روزانه پیش فروش نمی شود، بنابراین امکان دفن در قطعات قدیمی در آینده همچنان برای متقاضیان وجود خواهد داشت.

در قسمت پایانی این گزارش آمده است: موضوع پیش فروش قبور بیش از 2 دهه است که در بهش زهرا(س) مطرح است و قیمت گذاری آن نیز توسط شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود.

به گزارش ایرنا، بهشت ​​زهرا (س) بزرگترین قبرستان ایران است که در جنوب شهر تهران واقع شده است. بهره برداری از این گورستان به طور رسمی در سال 1349 آغاز شد و این قبرستان 314 هکتار مساحت دارد. در سال 1386 قسمت شرقی به مساحت 160 هکتار خریداری و اضافه شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بهشت زهرا(س) در حال حاضر یک میلیون و 600 هزار نفر را در خود جای داده و هر روز به امور 150 تا 200 کشته رسیدگی می کند.

گلزار شهدای بهش زهرا(س) مدفن 34 هزار شهید گلگون کفن و 4 هزار شهید گمنام از هشت سال جنگ تحمیلی، انقلاب و مدافعان حرم است.

دیدگاهتان را بنویسید