شرایط تردد مشمولان غایب مقیم خارج از کشور

537725 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سازمان اجرای احکام عمومی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: مشمولان غایب مقیم خارج از کشور که با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۰ وارد کشور شده اند و دارای شرایط ترافیکی هستند، ممکن است از کشور خارج شوند. یک مجوز ترافیک قبلی خروج.

بیشتر بخوانید: اعلام شرایط خرید بیمه سربازی در سال جدید

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تمدید قوانین راهنمایی و رانندگی مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور تا پایان سال 1405 مشمولانی که طبق مقررات سال 1400 و در سال گذشته حداکثر 2 بار و کمتر از 3 ماه وارد کشور شده اند. متوقف شده، امسال می توانند با مجوز قبلی تردد از کشور خارج شوند و ثبت پلمب 1400 مانعی برای خروج این دسته از افراد نیست.

بر اساس اطلاعات موجود کلیه مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که اقامت خارج از کشور داشته و 3 سال در مرخصی بوده اند حداکثر تا پایان سال 1405 به مدت 3 ماه می توانند حداکثر سالی دو بار وارد کشور شوند.

مشمولان مقیم خارج از کشور برای اخذ جواز تردد باید به دفتر حکومت اسلامی ایران در کشور محل سکونت مراجعه و گذرنامه آنان ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه مشمولان ایرانی خارج از کشور» شود. شماره و تاریخ ابلاغ به ستاد کل نیروهای مسلح نیز باید در متن مجوز بازاریابی قید شود.

در انتهای این پیام آمده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کنندگان و خانواده هایشان می توانند از آخرین اخبار از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به آدرس khabaresabazi @ To be مطلع شوند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید