شخصیت افراد درونگرا چگونه است؟

علم جنبه های مختلفی دارد اما یکی از مهم ترین جنبه ها موضوع روانشناسی است. محققان برای درک بهتر ذهن و آنچه در این دنیای پهناور اتفاق می افتد، تحقیقات خود را بر روی مغز و عملکرد آن متمرکز کرده اند. در این گزارش به تعدادی از یافته های محققین در مورد شخصیت و ارائه نگاه می کنیم.

چرا ارتباطات برای درونگراها خسته کننده است؟

افراد درونگرا از نظر فیزیولوژیکی با برونگراها متفاوت هستند و بنابراین واکنش آنها به محرک ها شدیدتر است.

موقعیت های اجتماعی برای درونگراها طاقت فرسا است و معمولاً ترجیح می دهند زمان زیادی را صرف خود و فعالیت هایشان کنند. بنابراین ارتباطات برای درونگراها بیش از برونگراها آزاردهنده است. تحقیقات نشان می دهد که در سطح فیزیولوژیکی، درونگراها نسبت به برونگراها پاسخ های شدیدتری به محرک ها مانند صدای بلند دارند.

این بدان معناست که ارتباطات برای درونگراها بیش از برونگراها خسته کننده است، بنابراین آنها پس از موقعیت های اجتماعی به استراحت بیشتری نیاز دارند. برخی از کارشناسان بر این باورند که افراد درونگرا به محرک های خاص به روش فیزیکی خاصی از جمله زنگ زدن در گوشه ها، تاری دید و تنگی نفس پاسخ می دهند.

چرا برخی افراد بامزه هستند؟

مطالعات نشان می دهد که شوخ طبعی یک سیگنال اجتماعی است که نقش مهمی در روابط اجتماعی و عاطفی ایفا می کند.

بر اساس یک نظریه جدید، دلیل رشد حس شوخ طبعی در فرد تشویق او به انجام کارهای دشوار مانند بررسی درستی اهداف و دیدگاه های دیگران است. بر این اساس، سعادت پاداشی است که پس از رفع یا باطل شدن یکی از مقدمات به انسان داده می شود. در واقع به ما کمک می کند تا پدیده ها را از منظری جدید درک کنیم.

  در خرید زعفران دقت کنید/ براده های آهن را در بسته بندی زعفران می گذارند

جوک ها یک محرک فوق العاده طبیعی هستند که از این سیستم استفاده می کنند. پس از تکامل حس شوخ طبعی، این به یک سیگنال اجتماعی تبدیل شد. معمولا افراد باهوش و دوستانه در نظر گرفته می شوند. شوخ طبعی حتی در روابط اجتماعی و عاطفی نقش مهمی دارد. زنان ترجیح می دهند شوهرشان شوخ طبعی داشته باشد و مردان نگران این هستند که شوخی های آنها به اندازه کافی خنده دار نباشد.

آیا خواندن با صدای بلند به یادگیری بهتر کمک می کند؟

مطالعات نشان می دهد که خواندن با صدای بلند می تواند به یادگیری بهتر شما کمک کند.

برخی افراد بر این باورند که خواندن یک متن یا مقاله با صدای بلند می تواند به یادگیری بهتر آنها کمک کند. این باور بر اساس دو احتمال صادق است. اول، شنیدن اطلاعات جدید با صدای خود به شما کمک می کند بهتر یاد بگیرید. دوم، قدرتی در گفتن و ساختن کلمات وجود دارد که اطلاعات را به یاد ماندنی می کند.

اخیراً این دو احتمال در یک مطالعه علمی مورد توجه قرار گرفت. در این مطالعه از داوطلبان خواسته شد تا کلمات را با صدای بلند بخوانند و سپس به صدای ضبط شده خود گوش دهند. در مرحله بعد تست حافظه توسط داوطلبان انجام شد. بر اساس اکتشافات جدید، هم گفتار و هم شنوایی به حافظه کمک می کنند تا چیزهای جدید یاد بگیرد.

خواندن متن و اطلاعات با صدای بلند فرآیندی فعال‌تر از خواندن بی‌صدا (خواندن اطلاعات جدید با صدای بلند) است و بنابراین به یادگیری بهتر کمک می‌کند. شنیدن صدای خود نیز اطلاعات را مهم تر و قابل توجه تر می کند که به نوبه خود منجر به یادگیری بهتر می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

چرا وقتی ناراحتیم پشت چشم را نازک می کنیم؟

در دنیای امروز، نازک شدن پشت چشم به معنای سکوت آرام است.

امروزه نازک شدن چشم ها نشانه شورش پنهان است. وقتی نوجوانان نمی توانند در مقابل والدین یا کارکنان مدرسه بایستند و تسلیم سرزنش می شوند، چشمان خود را بر این واقعیت می بندند که وضعیت آنطور که می خواهند نیست. با این حال، نازک شدن پشت چشم همیشه یک شورش خاموش نبود.

تحلیل متون ادبی نشان می دهد که در دهه های اخیر معنای جدیدی از پشت چشم های نازک پدیدار شده است. مثلاً در زمان شکسپیر لاغری پشت چشم نشان دهنده میل انسان است. روانشناسان مدت زیادی را صرف مطالعه رفتارهایی مانند اخم کردن، لبخند زدن و تمسخر کرده اند تا منظور آنها را بهتر بفهمند، اما از نگاه کردن به پشت چشم های نازک غافل شده اند.

چرا درد عاطفی از نظر جسمی احساس می شود؟

مطالعات نشان می دهد که درد جسمی و روحی بر نواحی مشابهی از مغز تأثیر می گذارد.

درد عاطفی نوعی درد فیزیکی است. احساسات انسان در واقع عملکردهای بدن هستند که شامل مغز، سیستم عصبی و هورمون هایی می شود که ضربان قلب، تنفس، هضم، خواب و غیره را کنترل می کنند.

تجزیه و تحلیل اسکن های مغزی نشان می دهد که درد روحی و جسمی همان نواحی از جمله قشر قدامی را فعال می کند. انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و به گونه ای تکامل یافته اند که به صورت گروهی زندگی می کنند و روابط اجتماعی جدی دارند. بنابراین وقتی یک ارتباط عاطفی مانند دوستی از بین می رود، فرد با فشار نیروهای عاطفی مواجه می شود.

  برنامه امتحانی 46 دانشگاه علوم پزشکی / شروع امتحانات از 18 دی ماه

سرعت فکر انسان چقدر است؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که تفکر بلافاصله و خیلی سریع اتفاق می افتد، اما در تفکر انسان نیز کندی وجود دارد.

یافتن پاسخ مناسب برای سوال “فکر انسان چقدر سریع است؟” این کار دشواری است؛ به این ترتیب دانشمندان زمان لازم برای آگاهی افراد از اطلاعات حسی را اندازه گیری می کنند. تخمین زده می شود که انسان محرک های حسی را به مدت 50 میلی ثانیه (حدود یک بیستم ثانیه) تجربه می کند.

اعتقاد بر این است که مغز انسان می تواند با سرعت بیشتری به اطلاعات پاسخ دهد. در واقع تصور می شود که مغز ما می تواند در کمتر از یک چهارم میلی ثانیه به اطلاعات دریافتی پاسخ دهد. برای درک بهتر این موضوع، بهتر است بدانید که شروع یک دونده پس از شنیدن صدای شلیک گلوله، ۱۵۰ میلی ثانیه طول می کشد.

در واقع، سوال اصلی این است که چقدر طول می کشد تا مغز به اطلاعات دریافتی از طریق مسیر عصبی به اندام پاسخ دهد. محاسبات فیزیکدان آلمانی هرمان فون هلمهولتز در قرن نوزدهم نشان داد که سرعت انتقال اطلاعات از طریق مسیرهای عصبی 35 متر در ثانیه است. این در حالی است که برخی از اعصاب بدن سرعت انتقال اطلاعات بالاتری دارند و می توانند آن را با سرعت 120 متر بر ثانیه منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید