سینه عزای حسینی عشق و ولایت اهل بیت را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کند.

561752 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، رهبر معظم انقلاب در 21 مرداد 1352 در جلسه شورای مرکزی هیئت های عزاداری استان تهران تاکید کردند: هیئت های مذهبی در واقع ستون های حفظ ایمان هستند. و اشتیاق امت بزرگ ما به خاندان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله. از جمله پیوندهای مستحکم امروز با روز عاشورای حسینی؛ آنها این روحیه را به امروز منتقل می کنند و یاد امام حسین را زنده می کنند.

متن بیانات رهبر انقلاب در این دیدار که برای اولین بار منتشر می شود به شرح زیر است:

به نام خدا

ابتدا به همه برادران و خواهران شرکت کننده در این مجلس حسینی خیر مقدم می گویم و خدا را شکر می کنم که مجلس ما طعم مجلس عزاداری حضرت ابی عبدالله (ع) را پیدا کرد.

موضوع هیئت های مذهبی برای مردم ما امری عادی و روزمره است که چشم و دل مردم به آن معطوف است، اما اگر با دیدی دقیق و صادق بنگریم از آن جرقه های درخشان حسینی در فضاست. از جامعه مسلمان ما و از این حرکت بزرگ خداوند برکات و کارهای خیر سرچشمه می گیرد. اگر سوگواری مردم ایران و شیعیان جهان برای حسین بن علی (ع) را تا کنون دنبال کنید، خواهید دید که این سنت عزاداری به شکل امروزی در همه حالات و در همه حال وجود داشته است. شرایط اجتماعی مختلف دشمنان نتوانسته اند این عادت دینی و الهی را از شیعیان سلب کنند و این نشان دهنده عمق اعتقاد و عمق تأثیر این جریان عزاداری – چه در قالب مجالس عزاداری و چه در قالب هیئت های مذهبی است. – در قلوب مردم و در ایمان و عقاید مسلمانان.

ظرفیت این برد نیز بسیار بالاست. ببینید در زمان سرکوب رضاخان همه تحرکات مردم حتی کوچکترین آنها با ظلم و ستم رضاخان مخالف اسلام و مراسم تشیع همراه بود و با بی ادبی و فشار و شکنجه پاسخ می دادند – حتی نماز خواندن. در خانه ها و قبل از اذان صبح نیز به تعقیب و تعقیب آن ها می پردازند و اگر ببینند قبل از اذان صبح نمازخوانی از جایی به جای دیگر حرکت می کند، بدانند که این دعاخوان به خلوت می رود. اهل بیت مسلمان، عاشق امام حسین (ع) شکایتی می‌خواند، او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند و در نهایت به زندان می‌برند – حتی در این شرایط، هیئت‌های مذهبی دست از کار نمی‌کشند. کسانی که در آن زمان آنجا بودند به ما گفتند که در روزهای عاشورا و تاسوعا و روزهای نزدیک به این دو روز، مردم از شهرهای خارج از شهرها، به بیابان‌ها، دور از جاده‌ها، گاهی به خرابه‌ها، به روستاهای دوردست از ب. با رسیدن پلیس رضا هانی دسته جمعی به راه انداختند و به عزاداری پرداختند. این چه ایمانی است؟ پیوند بزرگ و ناگسستنی عشق و ایمانی که توسط این تیم مذهبی برقرار است چیست؟ این یک طرف قضیه است.

  مروارید هزار دلاری در غذای مردانه + عکس

وقتی مردم تهران و برخی شهرها می خواهند در دوازدهم محرم و پانزدهم خرداد سال 42 برای دفاع از جایگاه روحانیت و رهبری نهضت تظاهرات کنند، باز هم در قالب زدن بر سینه و عزاداری است. موکب‌هایی که در خیابان‌های تهران راه می‌روند و سینه و زنجیر می‌زنند و عزاداری می‌کنند، اما شکایتشان اعتراض به حکومت دیکتاتور و فاسد پهلوی است که امام، رهبر و امام افتخاری‌شان را در 24 خرداد 42 دستگیر و بازداشت کرد. یعنی خصلت انقلابی پیدا می کند و این جای تعجب نیست. اصل ماجرای حسین بن علی (ع) یک داستان انقلابی است و امور این جریان باید در همین راستا و با یک هدف حرکت کند.

در سال آخر نهضت، قطعاً پیروزی انقلاب بیشتر مدیون همین هیئت های مذهبی بود که هیئت های مذهبی را وسیله ای برای بیان اعتراض گسترده ملت به این رژیم فاسد و حمایت از امام و مطالبات نظام اسلامی قرار دادند. سیستم. این ظرفیت هیئت مذهبی است. در زمان خفگی جمعیت های کوچک در بیابان ها و دور از چشم پلیس رضا هانی و در سال 57 و سال های بعد در مقابل چشمان همه مردم جهان و زیر نگاه دوربین های جهان آغاز شد. تلويزيون ها نشان دهنده آرزوي ملت ايران است كه اين تيم ها چقدر بزرگ هستند!

علاوه بر همه اینها، عشق و علاقه به خاندان پیامبر، عشق به حسین بن علی (ع)، عشق و علاقه به یاران امام حسین (ع)، دل درد شدید حادثه عاشورا، روح این گروه های مذهبی اینها چیزهای کوچکی نیستند. هیچ کس فکر نکند که هیئات مذهبی چیزی هستند که اگر بودند، بودند و اگر نبودند، نبودند. این چنین نیست. هیئت های مذهبی در واقع ستون های استمرار ایمان و اشتیاق امت بزرگ ما نسبت به خاندان پیامبر هستند. از جمله پیوندهای مستحکم امروز با روز عاشورای حسینی؛ آنها این روحیه را به امروز منتقل می کنند و یاد امام حسین را زنده می کنند.

در طول سال، دست دشمنان اسلام، قرآن و اهل بیت پیغمبر تلاش می کنند تا فضای جامعه را فضای بی دینی کنند، وقتی دهه حرام می شود، ایام عاشورا، اینها. موکب های حسینی در خیابان ها قدم می زنند. و کوچه و خیابان و محیط زندگی مردم مانند آب باران که کثیفی ها و آلودگی ها را می شوید و فضا را پاکیزه می کند، فضای جامعه و همه آن تلقینات فاسدی که به دست دشمن در محیط و فضا ایجاد شده است را می شوید. ، تمیز کنید و بشویید.

شما باید قدر این تیم ها را خیلی بدانید. شما که مسئول این شورا هستید این را یک وظیفه مهم و اساسی می دانید. آن را هم وظیفه ایمان و محبت و هم یک تکلیف بزرگ دینی و عاطفی بدان و با مشورت دینی موضوع را جدی دنبال کن و هر کاری که می توانی برای بهتر شدن آن نصیحت انجام بده. مردم هم باید قدر این تیم را بدانند. مردم اعضای طبیعی هیئت مذهبی هستند. آنها را می بینید که در این دسته های عزاداری قدم می زنند – هر کدام با پیوندی – در این هیئت ها می افتند و با آنها عزاداری می کنند، عزاداریشان را تماشا می کنند، اشک می ریزند و رنج و ماتم را تجربه می کنند. این یک رویداد بسیار بزرگ است.

  آیا می توانم شب به قبرستان بروم؟

در هیچ کجای دنیا چنین دستگاهی ندارند – که همه شمشیرهای دشمن در برابر این دستگاه مات است، همه تبلیغات دشمنان در برابر این دستگاه ناکافی است -; سعی کردند آنها را نابود کنند اما موفق نشدند و این مربوط به زمان رضاخان است. سپس تلاش زیادی کردند تا آنها را منحرف کنند. در زمان پهلوی طاغوت دوم دیده بودم و می دانستم که این گروه های مذهبی را در گوشه و کنار جامعه به دست مفسدان می سپردند تا آنها را از چشم مردم پنهان کنند، اما نتوانستند. هیئت های مذهبی هیئت های مذهبی باقی می مانند; هیئت ها هیئت عزا ماندند. نمی دانم آیا نبابی چند روزی در نمایندگی حضور داشت یا نه؟ او ناپدید شد، آنها از بین رفتند، اما هیئت ها باقی ماندند، همانطور که کلمه حک اقتضا می کرد. تلاش زیادی کردند تا این هیئت ها را از حال و هوای حسینی خارج کنند اما موفق نشدند.

خواهش من از شما برادران عزیز این است که خود را عالم حسینی بدانید. علم عزای حسینی در دستان شماست. این یک دستور بسیار بلند است. این مقام بسیار مقدسی است. اگر نهضت امام حسین در روز عاشورا تمام می شد، امام حسین دیگر علمدار را نمی خواست. اما قرار بود نهضت حسینی تا اعتلای فرزند معصومش حضرت بقیة الله الاعظم ادامه یابد. حرکت تمام نشدنی است. هر چه زمان می گذشت، نهضت حسینی بیشتر می شد و عمق آن بیشتر نمایان می شد. هر بخش از این جنبش یک پرچم دارد. عالم فقاهت جزئی از نهضت حسین است، وجه بارز او اشارات بزرگ است. عالم معنویت و معرفت بخشی از عرصه نهضت حسین(ع) است، علمای آن محرکان و اهل علم، صحنه عظیم زندگی مردم در حرکت به سوی اسلام و نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی بخشی از آن است. نهضت حسین بن علی، علما و پرچمداران خودشان، بقای فرهنگ این نهضت در میان مردم نیز بخشی از این نهضت است، پرچمداران آن کسانی هستند که برای حسینی عزاداری می کنند و شما هم یکی از آنها هستید. شما علمدار حسینی (ع) هستید. شما باید قدر این دانش را بدانید. آنطور که لیاقتش را دارد انجامش بده

دیدید که در سال 57 هیئت مذهبی شما نقش زیادی در روشن شدن حقایق برای مردم داشت. مردم در خیابان ها راه می رفتند و آواز دسته های عزاداری بهترین تحلیلگر سیاسی و انقلابی آن روز برای بیان حقایق بود. در سال 1942 هم همینطور بود، در زمان جنگ هم همینطور. امروز هم همینطور است; شما امروز جهان اسلام را با چه دشمنانی می بینید؟ شما می بینید که صهیونیست های شیطان صفت امروز در جهان چه می کنند؟ آیا می بینید که آمریکا به عنوان یک قلدر و دیکتاتور جهانی امروز چگونه در مقابل اسلام و نهضت اسلامی ایستاده است؟ آیا می بینید که ظالمان جهانی امروز چقدر از اسلام متنفرند، زیرا اسلام و قرآن به آنها ضربه زده است؟ از سوی دیگر، آیا می بینید که چگونه عواطف ملت مسلمان در اقصی نقاط جهان نسبت به احکام اسلام و معارف اسلام و حکومت اسلامی بیدار می شود؟ مردم کشورهای اسلامی در گذشته بی تفاوت بودند، حرکت نمی کردند، اقدام نمی کردند، دلشان برای اسلام نمی سوخت. امروز اینطور نیست؛ امروز ملت‌های مسلمان در سراسر جهان، چه شیعه و چه غیر شیعه – این هم مختص شیعه نیست – به پرچم برافراشته اسلام در این قبه اسلام، یعنی دلبستگی و علاقه احساس می‌کنند. ایران اسلامی و شما پیشرفت و نفوذ روزافزون کلمه اسلام را در جهان با وجود دشمنان می بینید. می بینید که بحمدالله ایران اسلامی روز به روز در دنیا گران می شود، برای ملت مسلمان هم همین طور است. اینها همه سؤالاتی است که مرجع دینی شما می تواند مطرح کند.

  راز لباس های بازی پیچیده فاش شد

سینه های عزای حسینی، محملی است که می تواند محبت و ولایت اهل بیت را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند. دشمنان نباید بتوانند مراسم مذهبی شما را بردارند. یکی از راه های دشمنان آلوده کردن آنها به خرافات است که امسال با هوشیاری شما و با ایمان عمیق جوانان مومن و عاشق حسینی ما، بخش مهمی از آن چیزی است که ابزار و بهانه ای شده است. دست دشمن، به طور کامل حذف شد و این مشکل یک قمه بود. غم هیئت های حسینی – یعنی همان عزاداران عادی که قرن ها در خیابان ها راه می افتند و نوحه سر و سینه می زدند تا پیام مضطرب کنند – بلندگوی نهضت حسینی است که در جای جای کشور ما هست. و در هر کشوری که اهل بیت و طرفداران اهل بیت به خصوص شیعه هستند آباد است و باید هر روز بر رونق آن افزوده شود.

مردم باید قدر شما را بدانند. خود مراجع تقلید نیز باید قدر این سرمایه عظیم را بدانند و حسین بن علی (ع) و خاندان بزرگوارش و یاران بزرگوارش و شهدای والامقام عاشورا را انشاالله با روح بلند خود پشتیبان حرکت ایمانی و اسلامی و عاطفی شما باشند.

امیدواریم روز به روز این مراکز حسینی گرمتر شود و این پرچم بیشتر برافراشته شود و انشاءالله همگی ثواب خود را از حسین بن علی (ع) دریافت کنید. فیض شهادت در راه ماست

دیدگاهتان را بنویسید