سینمای ایران روزهای سختی را پشت سر می گذارد

به گزارش ایسنا، سینماها امروز وضعیت خوبی ندارند و اگر پیش از این کاهش تماشاگران و فروش تاج فقط مربوط به این بیماری بود، حالا دیگر نمی توان این بیماری را تنها عامل رکود سینما دانست. شرایط به گونه ای است که حتی اکران یک فیلم باکیفیت هم ممکن است در جذب مخاطب چندان موفق نباشد و در این بین تنها برخی از فیلم های کمدی با وجود اینکه اصلا مخاطب قابل توجهی ندارند، وضعیت بهتری دارند.

در حال حاضر فیلم های کمدی «سگ» و «انفرادی» یکی با 30 میلیارد و دیگری 10 میلیارد در گیشه فروش خوبی نسبت به دیگر فیلم ها دارند اما حتی 30 میلیاردی «سگ» هم هنوز به یک میلیون نفر نرسیده است. بینندگان

در همین راستا سعید هانی که قرار است بعد از تک‌نوازی الفزار را اکران کند، در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: فروش سینما در تعطیلات بد نبوده است، اما با ایده‌آلی که باید باشم فاصله داریم. فروش بلیت و از نظر مخاطب قطعا شاهد کاهش شدید نسبت به سال 98 هستیم.

وی گفت: وضعیت اقتصادی چشمگیر است و وقتی مردم برای خرید ماکارونی با مشکل مواجه می شوند، قطعا رفتن به سینما برایشان اولویت ندارد. در این شرایط باید کارهای جدیدی در پخش و اکران انجام دهیم، مانند شناور بودن قیمت بلیت، مذاکره با شهرداری و نهادها و ارائه تخفیف های ویژه یا بلیت های ویژه سینما.

وی افزود: در دو روز پایانی تعطیلات هفته گذشته با وجود اینکه فیلم «انفرادی» فروش خوبی یک میلیاردی داشت، اما تنها 30 هزار نفر به سینما رفتند و این رقم از 80 میلیون نفر بسیار پایین است. مردم در کشور . وضعیت اقتصادی قطعا بر فروش سینما تاثیر گذاشته و اگر سینماگران، پخش کنندگان و مدیران وزارت ارشاد فکری به حال آن نکنند، سینما امسال در شرایط سختی قرار خواهد گرفت.

  ازدواج کودکان زیر 18 سال در مصر ممنوع شد

مدیر پردیس سینمایی صبامال با تاکید بر اینکه باید فیلم خوبی برای جذب مخاطب ساخته شود، ادامه داد: در کنار تولید باید برای بازار توزیع هم کاری کرد؛ در همان پردیس صبا با فروشگاه های زنجیره ای او توافق کردیم. به طوری که هرکس بیش از یک فیگور بخرد بلیت سینما می گیرد و هفته گذشته در آن سال بیش از 600 بلیت فروختیم. این یک تلاش ساده است و باید یک جریان قیمتی جدی ایجاد کنیم تا مردم در این شرایط سخت اقتصادی به سینما بیایند.

هانی با یادآوری اینکه در دور دوم عید سعید فطر در حال آماده شدن برای اکران فیلم «الفزار» بود، افزود: فیلم های اجتماعی الان فروش چندانی ندارند اما «الفزار» به دلیل داغ بودنش مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد. موضوع و ماجراهای او در جشنواره فیلم فجر.

دیدگاهتان را بنویسید