سید محمد حسین پناهی درگذشت + رکورد

576842 خبر ناگهانی

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، سید محمد حسین پناهی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از جهان ناپدید شد. این خبر را انجمن اصناف سینمای ایران منتشر کرده است.

ابوالفضل طباطبایی درگذشت + رکورد

خیلی ها او را از روی چهره می شناسند. بازیگری که در آثاری چون فیلم زیر نور ماه، سریال کهنه سوار، سوخته دالان، فیلم ده رقم و بسیاری آثار دیگر بازی کرده است.

پناهی برای اولین بار در سینما ظاهر شد و در سال ۱۳۶۵ در فیلم تیرباران به کارگردانی علی اصغر شادروان بازی کرد. اگرچه موفقیت این کار بیشتر از آثار برجسته بعدی او مانند سریال «پیرمرد سوار» نبود، اما تجربه خوبی برای محمدحسین پناهی تلقی شد و همکاری با هنرمندانی چون محمد مجیدی، جعفر دهقان، رضا چراغی و … را تجربه کرد. عطاءالله سلمانیان.

محمدحسین پناهی در سال 1377 دوره ای پیگیر در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در کارهای مهمی شرکت کرد. مهم ترین کار محمدحسین پناهی در سال جاری، بازی او در سریال کهنه سوار به کارگردانی اکبر خواجویی است.

شاید یکی از مهم ترین قسمت های زندگی نامه محمدحسین پناهی، حضور او در سریال «کهن سوار» بود. محمدحسین پناهی در سال ۱۳۷۷ در سریال کهنه سوار نقش مهمی را ایفا کرد و با مهارتی که داشت توانست این نقش و همچنین خود را به مخاطبان تلویزیون ارائه دهد. او در این سریال با اکبر خواجویی همکاری داشت. محمدحسین پناهی با بازی در سریال کهنه سوار توانست تجربه بازیگری موفقی را برای خود رقم بزند و همکاری با بازیگرانی چون محمدعلی کشاورز، حمیده خیرآبادی، محمود پاک نیت و حسین ابراهیمی بر تجربه او افزود.

  ناتو بدون ترکیه قوی نخواهد بود

محمدحسین پناهی در سال ۱۳۷۹ علاوه بر سریال کهنه سوار در فیلم زیر نور ماه نیز بازی کرده است. محمدحسین پناهی این بار با سیدرضا میرکریمی کارگردان فیلم سینمایی «زیر نور مهتاب» و هنرمندانی چون حسین پرستار، حامد رجبعلی، مهران رجبی و علی بکانیان همکاری کرد.

در این سال ها محمدحسین پناهی تجربه همکاری با هنرمندان زیادی را دارد اما جالب است بدانید که از بین بازیگران غلامرضا طباطبایی با 2 بار، سید احمد متجبیها با 2 بار، علی توکلی با 2 بار، حشمت اله آرمیده با 2 بار و مهران رجبی. با 2 بار بیشترین همکاری را با محمدحسین پناهی داشته اند.

محمدحسین پناهی از مجموع 9 اثری که در کارنامه کاری خود دارد، در 7 اثر سینمایی با نام های فیلم ده رقمی، فیلم احضار شده، فیلم زیر نور مهتاب، فیلم سینمایی عشق گمشده، فیلم سینمایی «سفر ماجراجویی»، فیلم «خرس» و «تیرباران» در دو اثر تلویزیونی به نام‌های سریال «کهنه‌سوار» و «سخت دلان» بازی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید