سیاه نمایی جامعه تلاش کارگردان برای کسب جایزه است/ جشنواره فیلم فجر جایی است که بازیگران می توانند به آن ببالند.

555147 خبر ناگهانی

لیلا زمانی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: فیلم های این دوره از نظر فنی و محتوایی کمی بهتر از سال گذشته بودند، اما همچنان در حال تماشای چند فیلم هستیم. «که صلاحیت های لازم برای جشنواره را ندارند.

وی گفت: برخی کارگردانان یا فیلمنامه نویسان به امید کسب جوایز در جشنواره های بین المللی به دنبال سیاه نمایی جامعه ایران هستند. او گفت: «آنها برای افزایش مسائل فرهنگی یا اجتماعی تلاش مضاعف می کنند. این کارگردانان مشکلاتی را به تصویر می کشند که زاییده ذهن خودشان است و در جامعه وجود ندارد. اما مخاطب به خاطر هنرشان معتقد است که داستان فیلم واقعی است.

دبیر فرهنگی جامعه اسلامی دانش آموزی افزود: جوانان جامعه آماری مخاطبان نسبتا زیادی دارند. در نتیجه ناخودآگاه با تماشای فیلم در حالت ناامیدی، امید خود را نسبت به آینده کشور از دست می دهند.

فیلم های شرکت کننده در جشنواره فیلم فجر باید فرهنگ ایرانی-اسلامی را ترویج دهند.

وی با انتقاد از پرداختن برخی کارگردانان به مسائل زنان و خانواده تصریح کرد: در سال های اخیر فیلم هایی با مضامین یا مفاهیمی مانند زنی که مورد آزار جسمی یا جسمی قرار گرفته یا زنی که مجبور به ارتکاب این کار شده است جرم انگاری یا قربانی شده است. که می توان گفت نوعی سوء استفاده از مشکلات زنان است.

زمانی ادامه داد: فیلم های شرکت کننده در جشنواره فیلم فجر باید فرهنگ ایرانی-اسلامی را ترویج دهند. اما متاسفانه این با فرهنگ جامعه در تضاد است. به عنوان مثال، در برخی از صحنه‌های فیلم‌ها فرهنگ غربی را می‌بینیم، مانند استفاده از حیوان خانگی یا لباس‌های غیر سنتی.

  نیکی کریمی و نمایش خشونت علیه زنان در فیلم های ایرانی

این فعال دانشجویی گفت: البته همه فیلم های شرکت کننده در چهلمین جشنواره فیلم فجر پر از ناامیدی نیستند. برخی از این فیلم‌ها درباره دوران دفاع مقدس، شهدای هسته‌ای و روایت تاریخی هستند.»

وی با تاکید بر اینکه ساخت فیلم هایی با مضامین خاص برای شفاف سازی شعور عمومی جشنواره فجر ضروری است، افزود: این فیلم ها می توانند رویدادهای روز یا رویدادهای تاریخی را در حوزه اقتصادی، زنانه، اجتماعی و فرهنگی خانواده روایت کنند.

جشنواره فجر به محلی برای نمایش بازیگران تبدیل شده است

وی زمانی با انتقاد از نوع پوشش بازیگران حاضر در جشنواره فجر یا نشست های خبری گفت: این جشنواره همزمان با دهه پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود که نشان از احترام به شهدای انقلاب و شهدا دارد. ارزش های؛ متأسفانه بازیگران یا کارگردانان هیچ توجهی به این موضوع ندارند.

دبیر فرهنگی جامعه اسلامی دانش آموزی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر به محلی برای نمایش مد و لباس تبدیل شده است، گفت: در سال های اخیر بازیگرانی با پوشش نامناسب برای جشنواره فرهنگی در مقابل دوربین عکاسان و خبرنگاران حاضر حاضر شده اند.

وی افزود: اگر جشنواره فجر را در اینترنت جست و جو کنیم به اخبار زرد رنگی مانند لباس یک بازیگر در جشنواره فجر برمی خوریم و جالب اینجاست که این خبر بیشتر از اخباری در مورد مسائل فنی و کیفی فیلم مورد توجه است. فیلم های.”

به گفته زمانی؛ به نظر می رسد قانون و آیین نامه ای برای نحوه پوشش بازیگران حاضر در جشنواره فیلم فجر وجود ندارد و هر چه بیشتر قانون شکنی کنند توجه بیشتری به آن ها می شود.

  دادگاه حق لغو مصوبات شورای عالی را ندارد/ سهمیه فرزندان هیات علمی به قوت خود باقی است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید