سیاستمداران آمریکایی ریاکارانه و بی شرمانه می گویند ما از ملت ایران حمایت می کنیم!

بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از دانشجویان

سیزدهم آبان روز تاریخی است، تاریخی است و روزی است که تجربه می دهد.

این روز مظهر شر آمریکاست، مظهر آمریکای شکست خورده و آمریکای شکست خورده است، یعنی کسانی که فکر می کنند آمریکا یک قدرت دست نخورده است، اگر به اتفاقات این روز نگاه کنیم، معلوم می شود که نیست، کاملا آسیب پذیر است.

من یک بار به آموزش و پرورش گفتم مطالب اسناد لانه جاسوسی را در کتاب های درسی درج کنند، اما متاسفانه نشد.

خب، در مورد حمله به سفارت آمریکا که در واقع می‌گفتند لانه جاسوسی است – که آمریکایی‌ها در بیانیه‌هایشان، در تبلیغاتشان، در مصاحبه‌هایشان، در مصاحبه‌ای که شما با من کردید، چیزی در این مورد وجود دارد. در سفرم به نیویورک در دوران ریاست جمهوری. این حادثه به عنوان آغاز چالش بین مردم ایران و آمریکا معرفی می شود.

می گویند دلیل اینکه آمریکایی ها علیه مردم ایران روی آورده اند حرکتی است که شما در سفارت کردید. یعنی به سفارت ما حمله کردید و بین ما و شما اختلاف شد، دعوا و دشمنی شد. آنها دروغ می گویند، مشکل این نیست.

آغاز چالش بین مردم ایران و آمریکا 28 مرداد 32 است، 7 مرداد دولت ملی بود، دولت یک دولت ملی بود. مشکل غربی ها فقط مشکل نفت بود. نه حجت الاسلام بود و نه اسلام گرایی را تبلیغ می کرد، فقط مشکل نفت بود. نفت در دست انگلیسی ها بود. گفت نفت باید دست ما باشد، تنها جرمش همین بود.

مصدق و اطرافیانش و همه را دستگیر کردند. برخی بعدا اعدام شدند و برخی دیگر سالها زندانی شدند.

  سرمربی چلسی برکنار شد

اختلاف ملت ایران با آمریکا به 7 مرداد برمی گردد. چرا علیه حکومت ملی منتخب مردم کودتا کردید و آن را سرنگون کردید؟ شما نفت گرفته شده از انگلیس را به کنسرسیومی دادید که شامل انگلیس، آمریکا و چندین دولت دیگر بود.

از آن روز مبارزه ما با آمریکایی ها شروع شد. حالا سیاستمداران آمریکایی ریاکارانه و بی شرمانه می گویند ما از ملت ایران حمایت می کنیم!

از اول انقلاب ملت ایران را تحریم کردند. در طول چند سال گذشته، شما شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌اید – که خودشان گفته‌اند در تاریخ هیچ ملتی تحریم نشده است.

در فتنا 88 به صراحت از شورشیان حمایت کردید. قبل از آن، اوباما به من نامه ای نوشت که ما برای همکاری با شما می آییم، ما با شما دوست هستیم، به تعبیر خود قسم می خورم که قصد سرنگونی شما را نداریم. اما با شروع فتنه ۸۸ شروع به حمایت کردند به این امید که این قیام موفق شود و ملت ایران را به زانو درآورد.

شما آمریکایی ها آشکارا اعلام کردید که سردار رشید ما را کشته اید. شما کشتید و به آن افتخار کردید. گفتی سفارش دادی شهید سلیمانی فقط یک قهرمان ملی نبود. او قهرمان منطقه بود. نقش شهید بزرگوار سلیمانی در حل مشکلات چندین کشور منطقه نقش عظیم و کم نظیری بود. شما آن مرد بزرگ و یارانش را کشتید. شهید ابومهدی المهندس و بقیه.

شما از قاتلان دانشمندان هسته ای ما حمایت کردید. صهیونیست ها دانشمندان ما را یکی یکی کشتند و شما از آنها حمایت کردید. شما محکوم به انجام هیچ کاری، از آنها حمایت کردید.

  مردی که هشت دوز تاج واکسن زده بود دستگیر شد!

شما میلیاردها دلار از اموال این ملت را در کشورهای مختلف قفل کرده اید. چند میلیاردی که اگر آن پول در اختیار دولت نوکری مثل دولت کنونی بود، می توانست با آن کار خیر کند… به جز آن املاکی که از زمان شروع انقلاب در آمریکا حبس شده اند.

ردپای آمریکا در اکثر حوادث ضد ایرانی دیده می شود. بعد ادعا می کنند که ما با ملت ایران همدردی می کنیم.

پسران دانشجو که در حادثه شاهچرا (ع) جان باختند چه گناهی کردند؟ پسری که پدر و مادر و برادرش را در این جنایت از دست داد و این همه غم و اندوه را متحمل شد چه گناهی کرد؟ آرمان عزیز دانشجوی جوان و متدین حزب اللهی که در تهران زیر شکنجه کشته شد و جسدش در خیابان رها شد، چه گناهی کرد؟

افرادی که مرتکب این جنایات می شوند چه کسانی هستند و از کجا دستور می گیرند؟ البته اینها قطعاً بچه ها و جوانان ما نیستند، عاملان این جنایات باید افشا شوند و هرکس ثابت شود در این جنایات شرکت داشته است بدون شک مجازات خواهد شد.

چرا این فعالان حقوق بشر حادثه شیراز را محکوم نکردند و هزاران بار در تریبون های خود در اینترنت یک پرونده دروغین و جعلی را تکرار کردند اما نام «آرشام» را ممنوع کردند؟ آیا واقعاً این مدعیان از حقوق بشر حمایت می کنند؟/دولت بهار

دیدگاهتان را بنویسید