سپاهان شرایط خوبی ندارد اما شرایط استقلال حادتر است

بازیکن سابق تیم های سپاهان اصفهان و استقلال از ناامنی این دو تیم گلایه کرد و شرایط آبی ها را سخت تر دانست.

احمد جمشیدیان درباره شرایط باشگاه سپاهان اصفهان با جدایی محرم نویدکیا گفت: سپاهان با جدایی محرم مشکل دارد و گزینه داخلی برای سرمربیگری این تیم وجود ندارد. انتخاب مربی خارجی از نظر قراردادی و هزینه ای سخت است و این باعث شد باشگاه گزینه های نقل و انتقالاتی نداشته باشد.

وی گفت: سپاهان برای حفظ بازیکنانش به سختی تلاش کرده و تاکنون سه بازیکن بسیار تاثیرگذار از این تیم جدا شده اند. تاکنون نیمی از تاثیرگذارترین بازیکنان فوتبال ایران جابجا شده اند و تعداد کمی از بازیکنان تاثیرگذار در نقل و انتقالات باقی مانده اند. شرایط سپاهان را مناسب نمی بینم.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص موافقت فوری باشگاه سپاهان با استعفای نویدکی گفت: وقتی باشگاه با چالش انتخاب سرمربی مواجه شد یعنی جدایی محرم از پیش تعیین شده نبود. باشگاه می توانست در مقطعی از فصل نویدکی را ترک کند، اما این کار را نکرد و در زمانی که محرم وقت داشت سرمربی انتخاب کند، با استعفای محرم موافقت کرد.

جمشیدیان جدایی نویدکی را اشتباهی بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: او به سرمایه ای تبدیل شده است که باشگاه طی دو سال هزینه آن را پرداخت کرده است. شاید فصل سوم پایان فصل بود و اگر سپاهان فصل نقل و انتقالات را از دست نمی داد، موفق می شد. تعدادی از بازیکنانی که تاکنون از سپاهان جدا شده اند در نویدکی باقی مانده اند. با این حال می بینیم که جدایی نویدکی باعث شد ستاره های سپاهان راهی تیم های دیگر شوند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی در خصوص تمدید روند انتخاب سرمربی استقلال گفت: شرایط استقلال کمی سخت تر از سپاهان است. این باشگاه میلیون ها هوادار دارد و باید از قهرمانی قدرتمند خود دفاع کند. معاون فرهاد مجیدی سخت کار می کند و بازیکنان مسئولیت سنگینی را بر دوش خود احساس می کنند. تیمی که دیر بسته شود، تمرینات پیش فصل خوبی نخواهد داشت. فقط در فوتبال ایران تیم قهرمان به این شکل از هم می پاشد و تیم باید به جای جشن گرفتن از صفر شروع کند.

پیشکسوت استقلالی ها در خصوص عملکرد سایر باشگاه ها در نقل و انتقالات یادآور شد: پرسپولیس و گلگوتا با حفظ مربیان خود در جذب بازیکنان خوب پیش می روند و تاثیر او را در لیگ می بینیم. فولاد حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت و آهن روند قابل قبولی خواهد داشت. پرسپولیس هیجان خوبی به نقل و انتقالات داد و از غفلت سپاهان و استقلال استفاده کرد. تا زمان پیوستن این دو باشگاه، قیمت بازیکنان بالا می رود و جذب بازیکن دشوارتر می شود. پرسپولیس تاکنون در نقل و انتقالات پیروز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید