سویه های تاج که سیستم ایمنی را فریب می دهند را شناسایی کنید

سویه های تاج که سیستم ایمنی را فریب می دهند را شناسایی کنید

دانشمندان آفریقای جنوبی گونه هایی از ویروس کرونا را کشف کرده اند که سیستم ایمنی را فریب می دهد و می تواند گسترش یابد.

دانشمندان دو نوع فرعی از سویه omicron را کشف کرده اند که سیستم ایمنی انسان را گمراه می کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، دانشمندان آفریقای جنوبی دو زیرگونه از Omicron corona را کشف کردند و اعلام کردند که این دو زیرگونه Omicron می توانند سیستم ایمنی بدن را فریب دهند. دانشمندان هشدار داده‌اند که دو گونه جدید omicron می‌توانند موج جدیدی از همه‌گیری‌های تاج را در سراسر جهان ایجاد کنند.

خبرنگار العربیه گفت: هیچ کس نمی تواند ماسک را ترک کند و خطوط آزمایشگاه های آزمایش تاج به طور نامحدود ادامه خواهد داشت. تکامل ویروس تاج به سویه‌های omicron، B1 و B2 محدود نخواهد شد، بلکه دو زیرگروه B4 و B5 شناسایی شده‌اند.

بر اساس مطالعه دانشمندان آفریقای جنوبی، خطر این دو نوع فرعی این است که می توانند آنتی بادی های تولید شده توسط عفونت های قبلی کروناویروس را فریب دهند، اما کسانی که واکسن را دریافت کرده اند تا حد زیادی ایمن می شوند. زیرا سویه جدید قدرت محدودی برای زندگی در خون آنها خواهد داشت.

در این گزارش آمده است: «با ظهور گونه‌های جدید، ایالات متحده بار دیگر از نظر تعداد مبتلایان در جهان پیشتاز است. دانشگاه جان هاپکینز می گوید تعداد افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در ایالات متحده از 81 میلیون نفر فراتر رفته است. این امر باعث شده است که مسئولان بهداشت مجدداً شهروندان را به رعایت اقدامات احتیاطی تشویق کنند.

  قدیمی ترین پرچم جهان، پرچم شهداد / ویدئو

موج جدید بیماری عروق کرونر در چین که شانگهای را به مدت چهار هفته به یک شهر بسته تبدیل کرده بود به پکن رسیده است. در نتیجه، مقامات چینی موج گسترده ای از آزمایشات تاج را توسط ساکنان پایتخت راه اندازی کرده اند. وضعیت در شانگهای تا حدودی بهبود یافته است و برخی از شهروندان اجازه خروج از خانه های خود را پیدا کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید