سوریه در یک جنگ بین المللی پیروز شده است

562482 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، بشار اسد رئیس جمهور عرب سوریه صبح امروز به طور جداگانه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

این دومین سفر رئیس جمهور ایران به ایران از سال 2011 است که سوریه به جنگ با گروه های تروریستی تکفیری پیوست.

اولین سفر بشار اسد به ایران در 6 اسفند 1396 در پی موفقیت ائتلاف ایران، روسیه و سوریه در سرکوب تروریست های تکفیری و برقراری آرامش نسبی در آن کشور انجام شد.

در اولین سفر بشار اسد به ایران، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم و ​​از فرماندهان پیروز مبارزه با جنایتکاران تکفیری و حامیان غربی آنها رئیس جمهور سوریه را همراهی می کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار بشار اسد در تاریخ 6 اسفند 1396 ایران و سوریه را عمق راهبردی خواندند و گفتند: هویت و قدرت مقاومت در گرو این ارتباط مستمر و راهبردی است. موفق به اجرای برنامه های خود شدند.»

بشار اسد رئیس جمهور سوریه پس از دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان، تهران را به مقصد دمشق پایتخت سوریه ترک کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه) در دیدار بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و هیئت همراه، مقاومت مردم و نظام سوریه و پیروزی در جنگ بین‌المللی را زمینه‌ای برای افزایش حیثیت و اعتبار سوریه دانستند. سربلندی و عزم در مقابل رئیس جمهور و دولت ایران برای گسترش همکاری ها با سوریه باید تلاش کرد تا روابط دو کشور بیش از پیش بهبود یابد.
مقام معظم رهبری با اشاره به دستاوردهای بزرگ سوریه در عرصه سیاسی و نظامی گفتند: سوریه امروز سوریه قبل از جنگ نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه امروز رئیس جمهور و مردم سوریه به مردم منطقه افتخار می کنند، افزودند: برخی از سران کشورهای همسایه ما و شما با سران رژیم صهیونیستی نشسته و بایستید و با هم قهوه بنوشید، اما مردم. از این کشورها در خیابان‌های روز قدس بیرون می‌روند. «آنها مملو از مردم و شعارهای ضدصهیونیستی هستند و این واقعیت امروز در منطقه است.
وی عوامل موثر بر مقاومت و پیروزی سوریه در جنگ بین المللی را مورد بررسی قرار داد و خطاب به آقای اسد گفت: یکی از مهمترین عوامل روحیه بالای جنابعالی است و انشاءالله با این روحیه می توانید جنگ را بازسازی کنید زیرا کارهای بزرگی در پیش است. شما هستید.
رهبر معظم انقلاب همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی گفتند: این شهید بزرگوار تعصب خاصی نسبت به سوریه داشت و به معنای واقعی کلمه فداکاری کرد و رفتارش در سوریه با رفتارش در هشت سال دفاع مقدس هیچ تفاوتی نداشت. “.
وی افزود: شهید سلیمانی و دیگر اعضای برجسته سپاه از جمله شهید همدانی زحمات زیادی کشیدند و موضوع سوریه را یک وظیفه و تکلیف مقدس دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: این رابطه برای هر دو طرف حیاتی است و نباید اجازه دهیم که تضعیف شود، بلکه باید آن را تا حد امکان تقویت کنیم.
وی با اشاره به ابراز دوستی و محبت برخی کشورهایی که در سال های گذشته در خط مقدم مقابله با سوریه بوده اند، افزود: باید خط آینده تجربیات گذشته را روشن کنیم.

  این بازی آخرین فرصت ماست

رهبر معظم انقلاب روحیه و نشاط رئیس جمهور سوریه را زمینه ساز انجام کارهای بزرگ می دانند و می فرمایند: ایشان برای بهبود روابط دو کشور بیشتر استفاده می کنند.

در این دیدار که حجت‌الاسلام رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای بشار اسد با تشکر از مواضع و حمایت‌های ملت و دولت ایران و همچنین یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: ایشان به همه مردم منطقه نشان دادند. که جاده ایران راه درست و اصولی است.

رئیس جمهوری سوریه گفت: خرابه های جنگ را می توان بازسازی کرد اما اگر پایه ها و اصول از بین برود قابل بازسازی نیست و مقاومت ملت ایران در برابر اصول و مبانی امام خمینی (ره) که ادامه یافت. با تلاش خود راه را برای پیروزی های بزرگ برای ملت ایران هموار کنید. مردم منطقه به ویژه مردم فلسطین.

بشار اسد افزود: برخی معتقدند حمایت ایران از جبهه مقاومت، حمایت مسلحانه است، در حالی که مهم ترین حمایت و کمک جمهوری اسلامی دمیدن روحیه مقاومت و تداوم آن است.
رئیس جمهور سوریه در پایان تاکید کرد آنچه رژیم صهیونیستی را از اداره منطقه ناتوان کرده است، روابط راهبردی ایران و سوریه است که باید به قوت خود ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید