سود سهام 2 یا 3 بار در سال تقسیم می شود

535854 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، اکبر حیدری سخنگوی مرکز شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه در جریان تخصیص سهام شرکت سرمایه پذیر در سبد سهام عدالت در سال 1394 تلاش شد تا با ارزش ترین سهام این سبد به مردم تخصیص داده شود. گفت: سودآوری یکی از مهمترین دلایل ارزش گذاری است. اینها سهام هستند و در این مدت شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت ثابت شده اند که هم در توزیع سود و هم در ثبات ارزش پیشرو هستند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت تنها برای شرکت های بورسی بوده است. در سال جاری با توجه به جلسات برگزار شده، برآوردها نشان می دهد که سودآوری شرکت های سبد سرمایه ای افزایش چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری با بیان اینکه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تشویق مردم به ماندگاری در سرمایه گام برداریم، تصریح کرد: در این راستا سیاست دولت شناسایی حداکثر سود است. و برای تشویق مردم به ماندن در سهام و استفاده طولانی مدت از درآمد حاصل از آن دارایی توزیع کنید.

وی درباره زمان اجرای دو برابر شدن سود سهام سرمایه گفت: روند برگزاری مجامع شرکت های بورسی بسته به پایان سال مالی تا اواسط سال ادامه خواهد داشت. در این راستا در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که سود سهام عدالت در اسفند ماه برگزار می‌شود، اما تلاش می‌کنیم تا بازه زمانی تقسیم سود را دو یا سه بار در سال افزایش دهیم تا از حجم مراجعات مردم کاسته شود. اگر مردم نیازهای فوری مالی دارند، می توانند از آن استفاده کنند.

  جزئیات خروج استقلال و پرسپولیس از درآمد میلیاردی

حیدری در خصوص آزادسازی سود گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های گذشته با آن مواجه بودیم، کم کاری دولت برای فرهنگ سازی در بین سهامداران به ویژه سهامداران بود. آزادسازی سهام عدالت پس از ابلاغ رهبر معظم انقلاب در سال 1398 محقق و انجام شد، اما آنچه که گاه آزادسازی تلقی می شود، در واقع تجاری سازی سهام عدالت است که نه در سیاست های کلان برنامه ریزان است و نه در سیاست های کلان. در بین کارشناسان بازار سرمایه به ویژه در دوره رکود بازار توصیه نمی شود.

سخنگوی انجمن شرکت های سرمایه گذاری خصوصی افزود: سیاست و تلاش دولت تشویق مردم به حفظ سهام است اما در عین حال برای کسانی که در شرایط اضطراری هستند این حق وجود دارد که سهام خود را نقد کنند و باید وجود داشته باشد. به طور خلاصه در این مورد اساسنامه آزادسازی سهام به دلیل مشکلاتی که بر خلاف اصل 44 و قانون تجارت داشت توسط شورای عالی بورس اصلاح می شود و پس از اصلاح، ابزاری در اختیار شورای عالی بورس قرار می گیرد. تامین نقدینگی سهام

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید