سوتی رئیس جمهور آمریکا در سفر به ایران

557448 خبر ناگهانی

به گزارش بین الملل ایسکانیوز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در سخنرانی خود در جمع کارکنان یونایتد پرفورمنس متالز در اوهایو مرتکب اشتباه شد و گفت که در دوران تصدی خود 50 بار به عراق، ایران و افغانستان سفر کرده است.

بیشتر بخوانید:

بایدن گفت: «من بیش از 50 بار به افغانستان، ایران و عراق رفته و آمده ام، منظورم عراق است. 50 بار، 48 بار و حالا همین کار را در اوکراین انجام داده ایم و آنجا بوده ایم. باید بگویم که شما تفاوت بسیار بزرگ و خارق العاده ای ایجاد کردید.

به گزارش واشنگتن تایمز، جو بایدن چندین بار به عراق و افغانستان سفر کرده است که یکی از آنها ملاقات با پسرش بیو بود که در آن زمان درگیر جنگ عراق بود. اما حالا تعداد سفرهایش به هر دو کشور را دو برابر کرده و نام ایران را اشتباه گذاشته است.

این اولین بار نیست که بایدن در مورد تعداد سفرهایش به عراق و افغانستان اغراق می کند. او پیش از این در طول سخنرانی سالانه خود در کنگره بیش از 40 بار در عراق و افغانستان سخنرانی کرده است.

او در سال 2019 اشتباه دیگری در مورد تعداد سفرهای خود به عراق و افغانستان مرتکب شد و این تعداد را بیش از 30 بار اعلام کرد.

سپس ستاد انتخاباتی بایدن اعلام کرد که بایدن 21 بار به عراق و افغانستان سفر کرده و رئیس جمهور آمریکا اغراق کرده است. بیشتر این سفرها نیز از سال 1973 تا 2009 که او سناتور بود انجام شد.

  کاوه رضایی استقلالی نمی شود

به گفته واشنگتن تایمز، از زمانی که کمپین بایدن این موضوع را سه سال پیش روشن کرد، بایدن به هیچ یک از کشورها سفر نکرده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید