سه درصد از کل بودجه کشور به آموزش عالی اختصاص دارد

530796 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از وزارت علوم، پنجمین شورای مدیریت آموزش عالی استان فارس با حضور علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه شیراز برگزار شد. ، پژوهش و فناوری و جمعی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فارس.

لزوم ایجاد آموزش عالی برای حل مشکلات

معاون اداری مالی وزارت علوم در این جلسه به مناسبت روز وحدت بخش و دانشگاه با اشاره به طرح کلی آموزش عالی در کشور گفت: باید دید کجا هستیم و کجا میخواهیم برویم و آیا مسیری که الان میرویم، مسیر درست است یا نه؟

وی با اشاره به اینکه حدود سه درصد از کل بودجه کشور به آموزش عالی اختصاص دارد، گفت: باید این اعتبارات را به درستی مدیریت کنیم.

خطیبی خطاب به رئیس دانشگاه شیراز گفت: درخواست من این است که جلسات مستمر رهبری آموزش عالی استان را تشکیل دهید و در مورد مسائل اصلی آموزش عالی استان به توافق برسید.

معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین شعارهای دولت سیزدهم سند تحول و بحث افزایش بهره وری است، گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین شعارهای دولت سیزدهم است. وی بیان کرد: یکی از مهم ترین نهادهایی که می تواند در بهره وری نقش داشته باشد، دانشگاه ها و آموزش عالی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش گرایش هایی که مورد نیاز جامعه نیست، گفت: باید ظرفیت آموزش عالی رایگان را برای حوزه هایی که به نفع کشور و جامعه است، بگذاریم.

خطیبی با تاکید بر اینکه باید برای تولید منابع تلاش کنیم، تصریح کرد: نیازی به توسعه فضای فیزیکی آموزش عالی و تکمیل پروژه های نیمه تمام نداریم. ما هیچ پروژه جدیدی به جز هاستل ها به خصوص هاستل های مخصوص بانوان را شروع نخواهیم کرد.

  سردار حسن مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور شد + پرونده

وی به بازگرداندن حقوق کارکنان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه قرار بر این شده که یک میلیون تومان به حقوق پرسنل اضافه شود و ده درصد به حقوق فرزند و عائله مندی نیز اضافه شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم در پایان با اشاره به نگرانی برای نوسازی و بازسازی خوابگاه ها و اماکن مستهلک شده دانشگاه ها گفت: امسال اتفاق خوبی افتاد و آن مبلغ 20 میلیارد تومان بود. در بودجه تحت عنوان نوسازی فضاهای فرسوده دانشگاه ها.» با تلاش های فراوان به 2 هزار میلیارد تومان رسیدیم و تصویب شد که این کمک برای دانشگاه ها در حوزه فضاسازی، محوطه سازی و تعمیر و تجهیز قابل استفاده است. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید