سه داروی جدید ضد کرونا در ژاپن تجویز شد

تیمی از محققان به سرپرستی یوشیهیرو کاوائوکا، استاد ویروس شناسی در دانشگاه توکیو، آزمایشاتی را در ژاپن انجام دادند که نشان داد سه داروی ضد ویروسی تایید شده در ژاپن در برابر زیر رشته BA.5 Omicron که اکنون در سراسر جهان در حال گسترش است، بسیار موثر هستند.

این گروه تحقیقاتی سلول های کشت داده شده را با زیرسویه BA.5 ویروس کرونا آلوده کردند. سپس انواع مختلفی از داروها را روی این سلول ها آزمایش کردند و سعی کردند ببینند این داروها تا چه حد از تکثیر ویروس جلوگیری می کنند.

سه داروی ضد ویروسی برای کووید-19 شایعه شده است. این به این معنی است که رمدسیویر، مولنوپیراویر و nirmatelvir/ritonavir در مقایسه با زیر سویه BA.2 تأثیر بیشتری بر روی زیرسویه BA.5 دارند.

Nirmatrelvir یکی از دو ماده فعال موجود در Paxlovid است که توسط Pfizer تولید می شود. Remdesivir که توسط شرکت Gilead Sciences ساخته می شود، یک داروی داخل وریدی است. هر سه دارو توسط شرکت های داروسازی آمریکایی تولید می شوند.

زیر متغیر BA.5 منجر به افزایش عفونت در ژاپن و سایر نقاط جهان شده است. روز چهارشنبه برای اولین بار تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز 150 هزار نفر گذشت.

ژاپن هنوز اولین داروی خوراکی داخلی خود را برای مقابله با COVID-19 تولید نکرده است. روز چهارشنبه، وزارت بهداشت تایید قرص Xocova شرکت Shionogi & Co را برای دومین بار به دلیل نگرانی از اینکه این قرص نمی تواند اثربخشی خود را در آزمایشات بالینی ثابت کند، به تاخیر انداخت.

  در صورت برگشت کارت خودرو و گرین کارت چه باید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید