سه برابر سود سهام/جزئیات

سود سرمایه دو بار و در چند مرحله دو یا سه بار در سال پرداخت می شود.

به گزارش ایندیپندنت آنلاین، اکبر حیدری، سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت گفت:

در تخصیص سهام شرکت های سرمایه گذاری به سبد سهام عدالت در سال 1384 تلاش شد تا با ارزش ترین سهام به سبد مردمی اختصاص یابد. سودآوری یکی از مهمترین دلایل ارزش این سهام است و طی این مدت ثابت شده است که شرکت های حاضر در سبد سهام هم در توزیع سود و هم در ثبات ارزش پیشرو هستند.

سال گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان تنها از سهام عدالت شرکت های بورسی سود سهام عدالت بوده است. در سال جاری با توجه به جلسات برگزار شده، برآوردها نشان می دهد که سودآوری شرکت های سبد سرمایه ای افزایش چشمگیری داشته است.

در خصوص زمان اجرای دو برابر شدن سود سهام سرمایه باید گفت که روند برگزاری مجامع شرکت های بورسی تا اواسط سال بسته به پایان سال مالی ادامه خواهد داشت. در این راستا در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که سود سهام عدالت در اسفند ماه برگزار می‌شود، اما تلاش می‌کنیم تا بازه زمانی تقسیم سود را دو یا سه بار در سال افزایش دهیم تا از حجم مراجعات مردم کاسته شود. اگر مردم نیازهای فوری مالی دارند، می توانند از آن استفاده کنند.

این سیاست و تلاش دولت است که مردم را به حفظ سهام تشویق کند، اما در عین حال این در حق کسانی است که در شرایط اضطراری هستند که سهام خود را نقد کنند و البته در این مورد باید جمع بندی شود. .

  مسئولان باید به هزینه ها رسیدگی کنند

اساسنامه آزادسازی سهام به دلیل مشکلاتی که بر خلاف اصل 44 و قانون تجارت داشت توسط شورای عالی بورس اصلاح می شود و پس از اصلاح، ابزارهایی برای تامین نقدینگی سهام فراهم می شود./تجارت اخبار

دیدگاهتان را بنویسید