سهم بورس در بورس برق کشور 12 درصد است.

573371 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، خصوصی سازی شرکت های هواپیمایی مانند نفت و برق همواره با چالش مواجه بوده است، چرا که برخی از شرکت ها به جای واگذاری به بخش خصوصی خصوصی سازی شده اند، اما مشخص نیست چه میزان از برق کشورمان چقدر است. از طریق بورس تامین می شود.مصطفی رجبی مشهدی درباره این موضوع اظهار کرد: اکنون 12 درصد برق کشور از طریق بورس و قراردادهای دوجانبه تامین می شود.

وی ادامه داد: نسبت به سال گذشته که 9 درصد بود، موفق شدیم 3 درصد بیشتر سهم برق کشور را از طریق بورس مبادله کنیم.

بیشتر بخوانید:

رجبی مشهدی افزود: برخی از نیروگاه هایی که برق می فروشند بورسی هستند و افراد می توانند از طریق بورس سهامدار شرکت های تولید برق باشند و در این زمینه مشارکت کنند.

سخنگوی صنعت برق گفت: دولت به دنبال این است که نقش خود را در خرید و فروش برق به حداقل برساند، در واقع شبکه برق و پایداری شبکه برق را داشته باشد، از این طریق مصرف کننده و تولیدکننده برق می توانند تبادل کنند. مستقیم با یکدیگر

وی در پاسخ به این سوال که آیا چنین وضعیتی منجر به خصوصی سازی صنعت برق می شود، گفت: طبق قانون 60 درصد نیروگاه های کشور در حال حاضر خصوصی هستند و بخشی از این برق نیز برقی است که روی ویژه است. تعرفه ها. نیروگاه های دولتی می توانند برق این بخش را تامین کنند و سایرین به صورت آزاد با یکدیگر قرارداد تبادل برق دارند.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه چنین اقدامی از طریق مکانیزم بورس انجام می شود، افزود: با توجه به اینکه تبادل برق از طریق بورس انجام می شود، قطعا شفافیت لازم وجود دارد و لایه پنهانی وجود ندارد که دچار فساد شود.

  استفاده از سلاح های لیزری جدید در عملیات نظامی روسیه

سخنگوی صنعت برق در خاتمه تاکید کرد: در چنین شرایطی صنعت برق از دست دولت خارج می شود و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید