سند بالادستی در زمینه اسباب بازی و نرم افزار تحریر ایرانی است

565653 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، وحید ضرغامی معاون پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی پس از بازدید از نمایشگاه لوازم التحریر و نمایشگاه تخصصی اسباب بازی (ایرانپانکس) گفت: در این نمایشگاه با تولیدکنندگان وارد مذاکره جدی شدیم و برخورد با اسباب بازی ها با ظرفیت بی نظیر بازی های فکری و مهارت های استفاده در نظام آموزشی ایران آشنا شدیم. صنعتی بسیار پرسود که مغفول مانده و نیازمند تدوین اسناد بالادستی در نظام آموزشی هستیم تا از آن برای بهبود روش های تدریس و یادگیری استفاده کنیم.

وی افزود: بر اساس آخرین گزارش های آماری بیش از یکصد میلیون دلار برای واردات انواع اسباب بازی از کشور صادر می شود و این در حالی است که ظرفیت قابل توجهی برای تولید و ایجاد خطوط تولید از بازی و طراحی اسباب بازی تا محصول نهایی داریم. ایران پونکس نشان داده است که ایده‌های تولیدی جذابی دارد که می‌تواند در سطح منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای رقابت کند و در حال حاضر سهم کمی از محصولات به کشورهای همسایه صادر می‌شود، اما تراز تجاری در این بخش به شدت وارداتی است.

معاون پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همچنین به استفاده از فرصت‌های بازی فکری و مفرح در مقاطع مختلف تحصیلی اشاره کرد و افزود: با این ابزار می‌توان کودکان را از سیستم حمایت‌محور به سمت انضمام و ملموس سوق داد. آموزش غیر مستقیم در برخی مدارس به ویژه کودکان تا حدودی از این روش ها استفاده می شود، اما چنین ظرفیتی به صورت منسجم و گسترده مغفول مانده است. به دنبال تحول جدی در نظام آموزشی دانشگاهی بر اساس سند تحول هستیم.

  این خودرو جانشین پراید + عکس است

ضرغامی تاکید کرد: یکی از وظایف ما در حوزه فناوری و نوآوری این است که زمینه را برای آماده سازی نوجوانان و جوانان برای ورود به بازار کار از طریق فناوری فراهم کنیم. فناوری ها و نوآوری ها در نظام آموزشی و پژوهشی را می توان از همان ابتدای فرآیند آموزشی به کودکان معرفی کرد تا با دید و ذهنیتی آماده، موضوعات مرتبط مورد استفاده سالمندان قرار گیرد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیش از 900 مدرسه در سما و همچنین ده ها مهدکودک است که می توان در گام اول طرح از بازی های فکری و مفرح در قالب دستورالعمل های مشخص برای ورود به نظام آموزشی کودکان استفاده کرد. ما در این مدارس سابقه موفقیت آمیزی در استخدام معلمان و دانش آموزان در زمینه فناوری و نوآوری داریم، اما باید به زمین بازی به طور گسترده تر و فراگیرتر از جوانان نگاه کنیم.

ضرغامی گفت: طرح ملی اسباب بازی را از طریق دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزشی دنبال می کنیم تا با همکاری سایر ادارات به سند بالادستی در این حوزه دست یابیم. ما معتقدیم بازی‌های فکری و بازی‌های مهارتی دانش‌آموزان را به شکلی منسجم با دنیای فناوری و نوآوری آشنا می‌کند تا خلاقیت، مهارت، ابتکار و کار گروهی از مولفه‌های مهم‌تری در دنیای فناوری در آموزش عالی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید