سلاح های بیولوژیکی کشتار جمعی در اوکراین؟

در حالی که سخنگوی سازمان ملل گفت هیچ مدرکی دال بر سلاح های کشتار جمعی در اوکراین وجود ندارد، هیئت روسیه در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست اضطراری برای بررسی ادعای این کشور مبنی بر اینکه اوکراین با کمک ایالات متحده تسلیحات بیولوژیکی تولید می کند، شد.

ایالات متحده می گوید روسیه به دنبال جعل “شواهد” سلاح های کشتار جمعی در اوکراین برای توجیه استفاده احتمالی خود از سلاح های شیمیایی در اوکراین است.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد چهارشنبه شب گفت که سازمان ملل هیچ مدرکی دال بر سلاح های کشتار جمعی در اوکراین دریافت نکرده است.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی از فعالیت هایی که ناقض تعهدات بین المللی دولت اوکراین است، از جمله تولید سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی آگاه نیست.

ماریا زاخارووا دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اوکراین را متهم کرد که آزمایشگاه‌های بیولوژیکی این کشور در حال ساخت قطعاتی برای سلاح‌های بیولوژیکی در نزدیکی مرز مشترک هستند.

به گزارش اسپوتنیک، ارتش روسیه می گوید سازمان کاهش تهدیدات دفاعی پنتاگون در بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی در اوکراین و در تحقیق و نگهداری تعدادی از عوامل مرگبار مشارکت داشته است.

زاخارووا ادعا می کند که داده ها و مواد مربوطه در جریان عملیات در اوکراین به دست آمده است و هنوز مشخص نیست که آیا قطعات سلاح های بیولوژیکی مورد مطالعه در این سایت ها منهدم شده است یا خیر.

وی افزود: تهاجم روسیه به اوکراین برای حفاظت از جمهوری های خودخوانده در شرق برای خلع سلاح، غیر ملی کردن و از بین بردن تهدید نظامی اوکراین علیه روسیه است و مسکو به دنبال اشغال همسایه غربی خود و سرنگونی دولت کیف نیست.

  آیا آمیکرون بدون واکسن است؟

دیدگاهتان را بنویسید