سفر حج باید کوتاه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب – نماینده فقیه در حج و زیارت – در جلسه هفتگی شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثت مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بر کاهش مدت زمان تاکید کرد. سفر حجاج بنا به توصیه مقام معظم رهبری بار دیگر یادآور شد و از معاونین بعثه و سازمان حج و زیارت خواست با تدارک فعالیت های به روز تلاش کنند تا همه مقدمات سفر حج را به موقع انجام دهند. گزارش کلیه واحدها

سیدصادق حسینی – رئیس سازمان حج و زیارت – پیشتر با بیان کاهش مدت سفر حج که معمولاً بیش از 30 روز طول می کشد و در گذشته به طور میانگین 35 روز بوده است، اظهار داشت: کاهش این مدت بستگی به مولفه دارد. پروازی که ناشی از تحریم است. ما باید از ظرفیت داخلی و هواپیمای خودمان استفاده کنیم که زمان سفر حج را افزایش می دهد اما اگر هواپیمای بزرگ داشته باشیم زمان سفر حج به کمتر از 30 روز کاهش می یابد. اگر سازمان هواپیمایی بتواند از کشورهای دیگر هواپیما چارتر کند و غربی ها ما را اذیت نکنند، مدت سفر حج را کاهش می دهیم.

در جلسه این هفته شورای برنامه ریزی حج، نواب – نماینده فقه اسلامی در خصوص حج و زیارت – همچنین بر لزوم تسریع در نهایی شدن توافقات با هیات پزشکی برای ارائه خدمات در حج آتی و پیگیری موضوع بحث و تبادل نظر کرد. موضوع انتقال زائران به کشور به میزبانی یک شرکت هواپیمایی در چارچوب تفاهم. ، تذکراتی داد.

  رویداد بزرگ در واتس اپ! + عکس

حسینی – رئیس سازمان حج و زیارت – همچنین به تفاهم صورت گرفته با بانک مرکزی در خصوص انتقال ارز تخصیصی حج آینده به عربستان اشاره کرد و ادامه داد: با پیگیری های انجام شده در خصوص تثبیت قیمت ارز برای ارسال به عتبات عالیات عراق و این موضوع باید در شورای دولت مطرح و تصویب شود.

براساس اظهارات قبلی رئیس سازمان حج و زیارت، بر اساس مصوبه شورای دولت، نرخ ارز برای حج آینده ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است و قیمت ارز حج بر این اساس محاسبه می‌شود.

حسینی همچنین در جلسه قبلی شورای برنامه ریزی حج گفت: ارز 37 هزار نفری که در سال 98 ثبت نام کردند در بانک مرکزی است و برای بقیه سهمیه حج آینده دولت با اختصاص 250 میلیون دلار موافقت کرد.

اکبر رضایی – معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در ادامه شورای برنامه ریزی حج این هفته از تداوم تماس با شرکت های سعودی در زمینه آمادگی برای اعزام حجاج به کشورمان و افتتاح سامانه مسار خبر داد. و آماده سازی برای اعزام تیم های اجرایی به عربستان سعودی از امضای قرارداد خبر داد.

بر اساس تفاهم نامه حج ایران و عربستان در سال 1402 امسال 87 هزار و 550 نفر به حج اعزام می شوند. سازمان حج و زیارت هنوز زمان و هزینه ثبت نام این حج را اعلام نکرده است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید