سفارت ایران در اوکراین تخلیه و بسته شد

557324 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، یک منبع آگاه به ایسکانیوز گفت: سفارت ایران در اوکراین به دلیل خطرات جنگ احتمالی در کیف تخلیه و بسته شده است!

بیشتر بخوانید:

چرا دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین نمی توانند به کشور بازگردند؟

پیش از این برخی از بینندگان ایسکانیوز از پاسخ ندادن سفارت ایران در اوکراین به تماس های تلفنی گلایه داشتند.

بر اساس این گزارش، اوکراین در حال حاضر به طور رسمی توسط جنگی متلاشی شده است که درگیری‌های آن به نوعی سراسر جهان را درگیر کرده است. جنگ روسیه و اوکراین قطعا ابعاد مختلفی برای تجزیه و تحلیل دارد، اما یکی از مهمترین مسائل برای کشورهای دیگر حفظ جان و سلامت مردم ساکن در کشور درگیر در جنگ است. ایران نیز مانند سایر کشورها هفته گذشته در بیانیه های رسمی خواستار بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین اعم از دانشجویان و مردم عادی شده بود و پس از جدی شدن موضوع و ورود روسیه به کشور و اعلام جنگ، موضوع با جدیت بیشتری پیگیری شد.

اما با توجه به وضعیت نظامی اوکراین و درگیری در شهرهای این کشور، موضوع انتقال ایرانیان مقیم اوکراین به مرزهای این کشور و ترک آنها با مشکل مواجه شده است. پس از اعلام رسمی جنگ، ایران آمادگی خود را برای بازگرداندن ایرانی ها به اوکراین از طریق خطوط هوایی هما اعلام کرد، اما این اتفاق هنوز رخ نداده است و شاید یکی از دلایل اصلی آن آشفتگی کشور در بحران کنونی باشد.

باید بگویم؛ طبق آمار 1424 دانش آموز ایرانی در این حادثه دخیل بودند.

  10 اسیر جنگی ارمنی از جمهوری آذربایجان آزاد شدند

دیدگاهتان را بنویسید