سرعت اینترنت کاربران ایرانی را سردرگم می کند

به نظر می‌رسد این روزها سرعت اینترنت ثابت در بخش خانگی به‌ویژه اینترنت کند شده و همین امر باعث سردرگمی مردم شده است.

بر اساس گزارش‌های رسیده به تسنیم، قطعی برخی از اپلیکیشن‌های اینترنتی و قطعی اینترنت موبایل در ساعاتی از شبانه‌روز افزایش یافته است که به نظر می‌رسد به دلیل کاهش محدودیت‌هایی است که اخیراً برای این شبکه اعمال شده است. ، این اختلالات بیشتر مربوط به زیرساخت های فنی است. با وجود اتصال به اینترنت، برخی از اپلیکیشن ها که تا چند هفته گذشته هیچ محدودیتی برای اتصال به پایگاه داده نداشتند، کندی عجیبی را تجربه کردند.

همچنین لازم به ذکر است که طبق بررسی های انجام شده میانگین سرعت دانلود موبایل از 43.74 مگابیت در ثانیه در روزهای اخیر به 41.08 مگابیت بر ثانیه رسیده است که این روزها افت سرعت را نشان می دهد.

همچنین لازم به ذکر است سرعت اینترنت در بخش خانگی (ثابت) نیز با افت 1 مگابیت بر ثانیه مواجه است.

اگرچه با آغاز رفتار مغرضانه برخی اپلیکیشن های آمریکایی در اغتشاشات مدنی و اخلال در نظم عمومی، محدودیت هایی برای این اپلیکیشن ها اعمال شد، اما چندی پیش عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه دولت وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می رسد پهنای باند برای ایجاد اختلال در این اپلیکیشن ها کاهش یافته است، گفت: سرعت کم نشده است. ما به طور مستمر این موضوع را رصد می کنیم. با توجه به مسائل امنیتی و برخی بحث‌هایی که این روزها مطرح است، گاهی محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی قابل تصمیم‌گیری و اعمال است، اما در مجموع کاهش پهنای باندی نداشته‌ایم و پهنای باند مورد نیاز کشور را در حالت عادی تامین می‌کنیم.

  دستگیری مردی که به یک زن توهین کرد

همچنین عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در گروه خبرنگاران درباره کندی اینترنت در روزهای اخیر گفت: در حوزه سخت افزاری به ویژه تجهیزات شبکه اتفاقات مثبت و خوبی رخ داده است به طوری که برخی از این امکانات می توان به کشورهای دیگر صادر کرد و همچنین اولویت ها را برای مکان یابی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز کشور با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کردیم.

وی افزود: در چند روز گذشته اختلالات جزئی ایجاد شد، اما اکنون آن مسائل به طور کامل برطرف شده است و اگر تست کنید، دیگر اختلالی وجود ندارد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید