سخنگوی اتحادیه اروپا از ادامه تماس با ایران خبر داد

559502 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، پیتر استانو سخنگوی سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری در بروکسل در خصوص دیدار جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه با حسین امیرعبدالخیان، وزیر امور خارجه ایران که در حاشیه این نشست برگزار شد. کنفرانس بغداد 2 در اردن تاکید کرد که گفتگو و دیدار با ایران ادامه خواهد داشت زیرا ماهیت دیپلماسی همین است.

ادامه مطلب

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، استانو در ادامه مواضع مداخله جویانه اتحادیه اروپا در امور داخلی کشورمان و همچنین ادعای اثبات نشده استفاده از پهپادهای ساخت ایران در اوکراین، ادامه داد: در دیپلماسی، هر ملاقات و هر تماسی است. ردیابی شد. در چند هفته گذشته، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا به طور منظم با وزیر امور خارجه ایران در تماس بوده و در مورد سرکوب تظاهرکنندگان صلح آمیز در این کشور و بحث پهپادهای ایرانی مورد استفاده روسیه با وی گفتگو کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین می بینید که این دیدار (در اردن) در ادامه مذاکرات قبلی آنها صورت گرفت. آنها در صورت امکان مرتباً ملاقات می کنند. این بار آنها در امان در حاشیه یک کنفرانس بین المللی درباره عراق ملاقات کردند.

نماینده اتحادیه اروپا گفت: «البته تماس‌های بیشتری وجود خواهد داشت، زیرا این ماهیت کار نماینده عالی است. ما به‌عنوان هماهنگ‌کننده برجام، باید با همه هماهنگ باشیم، زیرا بر اساس تعهد و توافق طرف‌های برجام در این موقعیت قرار داریم.

استانو افزود: همانطور که آقای بورل گفت روابط با ایران به دلیل اقدامات کشور در مرحله سختی قرار دارد، اما وظیفه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام دیپلماسی است و دیپلماسی به معنای تعامل است.

  زن همسایه پشت سرقت 5 میلیارد تنی است

وی همچنین گفت: جوزپ بورل در دیدار روز سه شنبه خود با وزیر امور خارجه ایران پیام ها و انتظارات اتحادیه اروپا را ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در کنفرانس بغداد ۲ به اردن سفر کرده بود، با جوزپ بورل، نماینده عالی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایتخت این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

امیر عبداللهیان در این نشست با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای به نتیجه رساندن مذاکرات در وین بر اساس پیش نویس بسته مذاکره که حاصل ماه ها مذاکرات سخت و فشرده است، به طرف های دیگر توصیه کرد از کار سیاسی پرهیز کنند. و با اتخاذ رویکردی سازنده و واقع بینانه، راه حل ها از حمایت سیاسی لازم برای اعلام توافق برخوردار می شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین رویکرد کشورهای غربی در حمایت از شورشیان و اعمال تحریم های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه واهی حمایت از حقوق بشر مردم ایران را محکوم کرد.

وی بر این باور است که حفظ حقوق بشر یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی است و در عین حال یادآور رویکرد کشورهای غربی در نقض حقوق بشر مردم ایران از جمله همراهی با تحریم های غیرقانونی آمریکا است. ریختن اشک تمساح توسط این کشورها در حمایت از حقوق مردم ایران قابل قبول است. نمیدونستم

امیر عبدالاخیان همچنین با تشریح موضع و رویکرد اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی اوکراین و تاکید بر راه حل های مسالمت آمیز برای پایان جنگ و حل بحران اوکراین، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای حل و فصل هرگونه مشکل اعلام کرد. سوء تفاهم در تعامل مستقیم با کشور اوکراین.

  طرح فروش نقدی محصولات مدیران خودرو در بهمن ماه 1401 + جدول و شرایط

در این نشست جوزپ بورل همچنین مواضع و رویکردهای اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر را تشریح کرد و موضوع برجام و مذاکرات هسته‌ای را جدا از سایر موضوعات در دستور کار دو طرف دانست و بر عزم برجام تاکید کرد. وین تاکید کرد که اتحادیه برای پیشبرد و به پایان رساندن مذاکرات.

وی همچنین در پیامی در توئیتر دیدار خود با حسین امیرعبدالخیان را ضروری توصیف کرد و نوشت: توافق کردیم که باید ارتباط باز را حفظ کنیم و برجام را بر اساس مذاکرات وین بازگردانیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید