ستاد مدیریت بحران تهران به دلیل آلودگی هوا به حالت آماده باش درآمد

522611 خبر ناگهانی

به گزارش گروه جامعه ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان تهران، حامد یزدی مهر بعدازظهر چهارشنبه در گروه خبرنگاران از صدور اخطاریه زرد رنگ آلودگی هوا توسط سازمان هواشناسی استان تهران خبر داد و اظهار داشت: بر اساس یک هواشناسی. گزارش، از فردا پنجشنبه اول آذرماه تا بامداد جمعه دوم آذرماه شاهد کاهش کیفیت هوا به سطوح ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود.

یزدی مهر در ادامه با اشاره به آماده باش بودن ستاد مدیریت بحران گفت: به همه شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و بیماران قلبی تنفسی اکیدا توصیه می شود تردد غیرضروری خود را در سطح شهر کاهش دهند و از ورزش پرهیز کنند. از فضای باز خودداری کنید.

ادامه مطلب

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر اینکه آلودگی اخیر پایتخت نیازمند اقدامات عاجل از جمله جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر و یا در محدوده طرح آلودگی هوا است، افزود: بر اساس مطالعه انجام شده، وسایل نقلیه موجود و سوخت سهم قابل توجهی در تولید دارند. ذرات معلق دارند و از این میان سهم عمده آلودگی مربوط به خودروهای فرسوده است و باید در این زمینه اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی تولید آلودگی از منابع ثابت مانند صنایع تبدیلی انرژی و موارد خانگی و تجاری را ذکر کرد و گفت: در خصوص بحران آلودگی هوا، هرگونه راه حل کوتاه مدت و بلندمدت برای بهبود شرایط نیازمند تحلیل کارشناسانه منابع آلاینده است.

یزدی مهر همچنین به آمادگی ستاد مدیریت بحران برای ورود به فصل زمستان اشاره کرد و گفت: از همه اعضای ستاد مدیریت بحران تقاضا داریم به صورت مستمر در فصل سرما فعالیت و اقدامات لازم را برای ایمن سازی مناطق اضطراری-خطرناک در فصل سرما انجام دهند. شناسایی شده و به همین ترتیب برای مقابله با حوادث غیرمنتظره و طبیعی آمادگی کامل داشته باشید.

  سارا منجزی پور نیم حجاب + عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید