سبک فوتبال پرتغال به فوتبال ما می خورد

مجید نامجومطلق بازیکن سابق استقلال در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید آبی های پایتخت گفت: وقتی به کارنامه او نگاه می کنید او در تیم های معتبری مثل اسپورتینگ و براگا پرتغال حضور داشت و یکی بود. از بهترین مربیان؛ حالا شاید به دلیل مشکلاتی که سال گذشته با تیم موریرنسه داشت، نتایج خوبی کسب نکرده است. اما با نگاهی به کارنامه او مربی تیم های خوب پرتغالی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سبک فوتبال پرتغال به نوعی با فوتبال ما همخوانی دارد، امیدوارم این مربی در استقلال موفق باشد. قطعا ماندن در قهرمانی سخت تر از قهرمانی است. به همین دلیل آقای ساپینتو باید تلاش کند و سطح فوتبال استقلال را بالا ببرد. رکوردهای سال گذشته کار را برای مربی بعدی سخت می کند، اما امیدوارم او آنقدر خوب باشد که بتواند هواداران را جذب کند.

او همچنین درباره صحبت های ساپینتو مبنی بر کسب چهار عنوان قهرمانی گفت: امیدوارم اینطور باشد و او به آنچه می گوید عمل کند. اکنون مهمترین چیز برای هواداران تکرار قهرمانی است. قطعا این رکوردها تا سال ها شکسته نمی شوند. اما اگر این تیم قهرمان شود هواداران را راضی می کند و هیچکس آمار را دنبال نمی کند. قهرمانی هم می تواند به خود آقای ساپینتو کمک کند و هم به هوادارانی که شاهد قهرمانی دیگری هستند.

نامجو مطلق در پاسخ به اینکه برخی از پیشکسوتان معتقدند اگر اسکلت تیم حفظ شود، استقلال می تواند تیم قدرتمندتری از پرسپولیس داشته باشد، گفت: معتقدم برای ساختن یک تیم خوب ابتدا باید ساختار پایه را حفظ کرد و نقاط ضعف را تقویت کرد. استقلال پارسال با اقتدار زیاد و بدون شکست قهرمان شد. اما اگر بخواهیم از دید کارشناسی به آن نگاه کنیم، نقاط ضعفی داشتیم که باید برطرف کنیم. استقلال امسال برای تکرار قهرمانی تلاش زیادی خواهد کرد.

  چرا بعضی ها تاج نمی گیرند؟

وی ادامه داد: فصل آینده شرایط به گونه ای خواهد بود که همه تیم ها مقابل استقلال برنامه داشته باشند و به دنبال سد راه موفقیت تیم باشند. این کار را برای کادرفنی و بازیکنان سخت‌تر می‌کند. فکر می کنم باید تیم خود را قوی تر از فصل گذشته ببندید. باز هم می گویم با وجود پیروزی در فصل قبل، باید در یکی دو پست تقویت شویم.

دیدگاهتان را بنویسید