سایه سنگین انحصار مجامع علمی پزشکی بر تخصص ها

544115 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز؛ احمد نادری درباره مشکلات کاندیداها گفت: متاسفانه وزارت بهداشت تمام تلاش خود را می کند تا نامزدها را ناامید کند و انحصار برخی تخصص ها را تقویت کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس افزود: در حالی که در کشور با کمبود شدید نیروی متخصص مواجه هستیم، نباید شرایط به گونه ای باشد که داوطلبان تمایلی به شرکت در آزمون نداشته باشند. به تعویق افتادن رزیدنتی و احتمال کمتر از یکسال شدن کاندیداهای 49 ساله باعث گلایه این افراد شد که نیاز به رسیدگی وزارت بهداشت دارد.

سخنگوی تهران، ری و شمیرانات گفت: متاسفانه یکی از مشکلات این آزمون همین است. موضوع دیگری که مطرح می شود، حق یک بار امتحان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی همه پزشکان است که از اکثر این افراد سلب شده است. اختلاف حداقل دو ساله بین فارغ التحصیلی پزشکان و اجازه شرکت در آزمون کارورزی، ادامه تحصیل را برای این افراد دشوار می کند.

نادری در خصوص وضعیت سخت دانشجویان در دستیاری گفت: متأسفانه ساختار وزارت بهداشت به گونه ای شکل گرفته که آموزش در خدمت درمان و سایه سنگین انحصار انجمن های علمی پزشکی در حوزه تخصصی است. رشته ها احساس می شود.» که شرایط آموزشی این دانشجویان به وزارت بهداشت بی ربط است و حتی ترجیح می دهد افراد کمتری در آزمون تخصصی شرکت کنند و قبول شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در پایان گفت: متاسفانه وزارت بهداشت با ساختار فعلی در تضاد منافع است و نه تنها صلاحیت سیاستگذاری برای آموزش پزشکی را ندارد، بلکه نظام سلامت و ادامه این روند به ضرر پزشکان جوان خواهد بود.» سایه انحصار درصد کمی از تصمیم گیران و سیاستمداران وزارت بهداشت است.

  رابطه بین آپنه خواب و افسردگی

منبع: نرخ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید