سالوادور راموس کیست؟

شهر 16000 نفری Ivalde در جنوب غربی تگزاس واقع شده است و داده های سرشماری ایالات متحده نشان می دهد که تقریباً 80 درصد از جمعیت این شهر اسپانیایی یا لاتین تبار هستند.

حمله او به مدرسه حداقل 21 نفر (از جمله 19 کودک و دو بزرگسال) را کشت و 17 نفر را مجروح کرد.

به گفته مقامات، شهادت بستگان سالوادور راموس، شهروند آمریکایی، اجتماعی نیست، او دچار لکنت زبان بوده و توسط بسیاری از مردم مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

مادرش آدریانا ریس طی مصاحبه ای تایید کرد که پسرش منزوی است و دوستان زیادی ندارد.

نوجوان دیگری که السالوادور را از کودکی می شناسد نیز به رسانه ها گفت که حتی یک بار چاقو به صورتش زده است.

سالوادور یک سال در یک رستوران فست فود کار کرده بود. اما او حدود یک ماه پیش کار خود را ترک کرد و صاحب رستوران می گوید که او واقعاً هیچ تماسی با سایر کارکنان فست فود نداشته است.

توصیف شخصیت او بسیار شبیه به عاملان قتل عام در سایر مدارس آمریکایی است. از جمله عامل کشتار پارکلند در فلوریدا در سال 2018 که 17 کشته برجای گذاشت و کشتار کلمباین در سال 1999 در کلرادو که 13 نفر را کشت.

عاملان این کشتارها اکثراً افرادی با موقعیت های ناپایدار در جامعه هستند که ترک تحصیل کرده اند و علاقه آنها به اسلحه و همچنین درگیری با خانواده هایشان از دیگر ویژگی های آنهاست.

سالوادور راموس که بسیاری از بازی‌های ویدیویی، به‌ویژه بازی‌های مبارزه‌ای مانند فورتنایت یا کال آف دیوتی را بازی می‌کرد، در روزهای 17 و 20 می، مدت کوتاهی پس از تولد 18 سالگی‌اش، به طور قانونی دو اسلحه و 375 گلوله خرید و حتی تصاویری از هادس را در اینستاگرام منتشر کرد.

  سرمایه شستا 10 برابر شد

تنها چهار روز پس از خرید این سلاح ها، در 24 می، در مدرسه ابتدایی راب، یکی از بدترین قتل عام در ایالات متحده در سال های اخیر، حاضر شد و در نهایت در تیراندازی با پلیس خودکشی کرد.

روز سقوط

سالوادور راموس به تازگی پس از مشاجره با مادرش خانه را ترک کرده و نزد مادربزرگش نقل مکان کرده تا با مادربزرگش زندگی کند. مادربزرگش اخیراً به او گفته بود که تحصیل را رها کرده و به دبیرستان برنمی گردد.

به گفته کریس اولیوار، سخنگوی وزارت امور خارجه تگزاس، او یک روز قبل از رفتن به مدرسه ابتدا به مادربزرگش شلیک کرد و سپس از خانه فرار کرد. اما مادربزرگ که از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، در نهایت زنده ماند و با پلیس تماس گرفت.

سپس به سمت دبستان رفت و در نزدیکی مدرسه تصادف کرد. در نهایت او ماشین را رها کرد و به سمت مدرسه دوید و در آنجا توانست از دست پلیس مدرسه که قصد داشت مانع ورود او به مدرسه شود، فرار کند.

هیچ تیراندازی بین او و پلیس مدرسه رخ نداده است، بنابراین او اکنون در مرکز تحقیقات پلیس است.

او سرانجام حوالی ساعت 11:30 صبح سه شنبه (4:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) با جلیقه ضد گلوله و تفنگ نیمه اتوماتیک AR-15 به مدرسه می رسد.

سالوادور راموس از در پشتی وارد مدرسه می شود و به کلاس چهارم می رود و در آنجا شروع به تیراندازی به دانش آموزان می کند.

تحقیقات پلیس

به گفته فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد و انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست.

  پرسپولیس حاضر است مهاجم خود را با بازیکن مدنظر سرمربی تعویض کند!

آخرین تحقیقات پلیس نشان می دهد که چند روز قبل از این حادثه، اوچف در فیس بوک اعلام کرد که قصد حمله به یک مدرسه ابتدایی را دارد، حتی هشدار داده بود که می خواهد به مادربزرگش شلیک کند و در پیامی جدید نوشت که این کار انجام شده است.

به گفته گرگ ابوت، حدود 15 دقیقه قبل از تیراندازی در مدرسه، او پیام دیگری صادر کرد: “در دبستان تیراندازی خواهم کرد.”

به گفته گرگ ابوت، سلاح تهاجمی که او در حمله استفاده می کند، سلاحی بسیار کشنده است.

پس از اطلاع از این حادثه، پلیس ساختمان مدرسه را محاصره کرد و شیشه های آن را شکست تا به کودکان و کارکنان کمک کند تا فرار کنند.

افسران مرزبانی ایالات متحده نیز برای کمک به محل حاضر شدند و برای مقابله با تیراندازی وارد ساختمان شدند. در این مرحله به دلیل ادامه تیراندازی یکی از ماموران پلیس مجروح شد.

راموس در نهایت به ضرب گلوله مجریان قانون کشته شد.

علاوه بر 21 کشته، 17 نفر مجروح شدند که همگی دانش آموزانی بودند که از تیراندازی در کلاس خود جان سالم به در بردند.

دیدگاهتان را بنویسید