ساعات شناور پیشنهاد قوانین کنترل ترافیک / مهلت صدور پروانه ساختمانی به دو ماه کاهش می یابد.

562512 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز در نشست خبری گفت: امروز به الگویی منطبق با شعارهای انقلاب اسلامی نیاز داریم. دشمنان تلاش کردند انقلاب را خلاصه کنند. امروز وضعیت انقلاب بهتر از همیشه است و دشمنان در حال سقوط هستند.

وی افزود: دشمن می خواهد با کارآمدی و ناکارآمدی جنگ روانی به راه بیندازد و امید به مقابله با انقلاب را در دل مردم خشک کند. توجه به امید آفرینی وظیفه همه ماست. امید در جامعه باید احیا شود. کسانی که به دنبال قانون گذاری در جامعه هستند به دشمنان ما کمک کرده اند.

زاکانی گفت: امروز کشور در آستانه یک جراحی بزرگ اقتصادی است و قطعا حمایت از دولت انقلابی چیزی است. مسئولان باید از انتقاد استقبال کنند. ایران بر دوش همه ساخته خواهد شد و همه باید روی صحنه باشند. رقابت بین جریان ها نباید مانع از بروز مشکلات شود.

وی ادامه داد: تهران 9 میلیون نفر جمعیت ثابت و روزانه سه میلیون نفر جمعیت دارد. مدیریت شهری و شهروندان در کنار هم معنا پیدا می کنند و تمام تلاش ما خدمت به مردم و توسعه شهر خواهد بود. شش ماه اول مدیریت ما دوره تثبیت و تحول مدیریت و تشکیلات اولیه بود و امسال روی کارهای کوتاه مدت و سال آینده روی کارهای بلندمدت تمرکز خواهیم کرد.

زاکانی تصریح کرد: 485 پروژه در دست اجرا داریم. خدمت به مردم وظیفه ماست. چشم انداز ما این است که تهران را به یک کلان شهر نمونه برای جهان اسلام تبدیل کنیم. گفتمان خدمت و پیشرفت و شعار ما تهران شهر نشاط است. مدیریت ما هم دخیل است. ما در تهران بن بست نداریم، راه ما را نبسته، اما تلاش ما را بیشتر کرده است.

  دیدارهای خانوادگی به باندهای مخفی تبدیل می شود

تراکم فروش ما روی خط قرمز است

زاکانی در خصوص پروانه های ساختمانی نیز گفت: ما راه بندان نمی فروشیم و این خط قرمز ماست اما به فکر رونق ساخت و ساز هستیم. تهران بافتی ناپایدار و فرسوده دارد و شهر با رونق ساخت و ساز مواجه است. ما متعهد هستیم که در ساخت 180 هزار واحد مسکونی ایفای نقش کنیم. اگر شهرداری های قبلی به این موضوع رسیدگی نمی کردند، کار خود را انجام نمی دادند. ساخت و ساز بالا در شهر مجاز است. ما به دنبال نوسازی شهری هستیم. امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده است. سکونت مطلوب است.

شهردار تهران در خصوص ازدحام و ترافیک تهران گفت: بحث تقویت خدمات تاکسی، اتوبوس و مترو را در دستور کار داریم. دو سوم واگن های مترو نیاز به بازسازی دارند و ما چند هزار کمتر داریم.

وی افزود: 120 مرحله صدور مجوز وجود دارد و تا زمانی که دستگاه ها اطلاعات خود را به صورت آنلاین ارائه دهند می توان این روند را تسریع کرد که در این صورت مجوز در کسری از ثانیه صادر می شود. در ماه ژوئن این مدت به دو ماه می رسد.

توسعه خطوط مترو و بازسازی واگن های فرسوده

وی افزود: توسعه خطوط مترو و ساماندهی خدمات شهری یکی از پروژه های بزرگ شهر تهران است که سیمای شهر را تغییر می دهد. بخشی از منابع ما تقاضایی است که از دولت داریم. مانع پروژه ها بحث منابع است. ۷۰۰ واگن مترو را تعمیر خواهیم کرد. مقدار برخی اقلام حیاتی مترو در انبار صفر است و شروع به پرکردن انبارها کردیم. 630 واگن با پالایش نفت اضافه شد. برای تامین 170 هزار دستگاه اتوبوس با ایران خودرو قرارداد بسته ایم، اما حمل و نقل تهران را پوشش نمی دهند. تعمیرات و اضافه شدن 900 اتوبوس نیز در دستور کار قرار دارد. همچنین مجوز واردات یا تحویل به بازار داخلی را دریافت کرده ایم و 50 اتوبوس برقی به تهران اضافه می شود. در قالب مشارکت با بخش خصوصی، بخش تاکسیرانی را نیز اصلاح کردیم. ما ساعت کاری شناور را پیشنهاد داده ایم و مجذوب شهرداری می شویم.

  قیمت روز خودرو در بازار یکشنبه 31 اسفند 1392

زاکانی درباره سامانه شفافیت توضیح داد: سامانه شفافیت در خرداد ماه راه اندازی می شود.

خبر خوب برای مردم در مورد پرونده تجاری resat

شهردار تهران درباره پرونده رسا تجارت گفت: قبلا شکایت کرده و مجددا فعال کردیم. چیزی که ما را نگران می کند این است که با مطالبه ای که داریم بتوانیم حقوق شهر را بگیریم. به زودی خبرهای خوبی برای مردم خواهیم داشت.

وی افزود: ماده ۱۲ اختیار رسیدگی به تخلفات را به شهردار داده است. چندین مورد تخلف قبلی بوده است که پیگرد قانونی داشته ایم. ما از مدیران خود محافظت می کنیم و خط قرمز ما فساد در شهرداری است. از طرفی مدیران باید شجاعت عمل را داشته باشند. فساد همه جا بد است اما نباید از مدیران جسارت گرفت.

زاکانی درباره ساختمان های خطرناک توضیح داد: در حال ردیابی ساختمان های خطرناک هستیم. طبقه آخر علاءالدین در دوره کالیباس تخریب شد و به دنبال آن مجوز ساخت دو طبقه صادر شد و ما پیگیری کردیم و رای لغو شد.دیدگاهتان را بنویسید