سازمان ملل قدرت ایجاد دادگاه علیه روسیه را ندارد

دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، گفت که این سازمان از اختیارات قانونی برای ایجاد دادگاه ویژه برای محاکمه مسکو به بهانه جنگ در اوکراین برخوردار نیست.

پولیانسکی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با شبکه راشاتودی گفت که مجمع عمومی سازمان ملل صلاحیت ایجاد دادگاه ویژه علیه روسیه را ندارد و چنین طرح‌هایی از نظر قانونی فاقد اعتبار است.

وی در این باره توضیح داد: ارائه هر طرحی در مجمع عمومی از نظر قانونی مطلقاً بی اهمیت خواهد بود، زیرا مجمع عمومی چنین اختیاراتی ندارد. این ایده در غرب رایج است و برای اهداف پوپولیستی و سیاسی مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

این دیپلمات روسی گفت که هیچ محتوای عملی در این ایده وجود ندارد، “به جز اینکه افراد جدی را بخندانند و شانه های خود را بالا بیندازند”. «این هنوز یک ابتکار بسیار مبهم و بیشتر سیاسی تا قانونی است.

پیشتر «آمینا جاپارووا» معاون وزیر امور خارجه اوکراین گفته بود که کیف در سال جاری پیش نویس قطعنامه تشکیل دادگاه ویژه علیه روسیه را برای بحث و بررسی به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد کرد.

از سوی دیگر، «الکسی ارخوف» سفیر روسیه در آنکارا با بیان اینکه اوکراین به دنبال ممنوعیت قانونی مذاکرات با مسکو است، گفت: مقامات کیف خواستار ادامه جنگ هستند.

  سقف قیمت اجاره بین 20 تا 25 درصد

دیدگاهتان را بنویسید