سازمان ملل برای اولین بار در 40 سال گذشته نشست اضطراری تشکیل داد/ سفیر اوکراین: ما را نجات دهید

534661 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، در پی تشدید درگیری ها بین روسیه و اوکراین، دقایقی قبل از برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، نشست فوق العاده با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از نمایندگان 193 کشور عضو خواست که سکوت کنند و دعا کنند یا مراقبه کنند.

ادامه مطلب

شرایط پوتین برای پایان دادن به جنگ اوکراین اعلام کرد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد بعداً خواستار پایان فوری جنگ در اوکراین شد و گفت: “تشدید خشونت که منجر به مرگ غیرنظامیان از جمله کودکان می شود، کاملا غیرقابل قبول است. همین کافی است.”

در این نشست، سرگئی کیسلیس، سفیر اوکراین در سازمان ملل متحد، گفتگوی ادعایی میان یک سرباز روسی و مادرش را به زبان روسی ارائه کرد. این سرباز به مادرش نوشت که در حال جنگ است و مردم اوکراین به نیروهای روسیه به عنوان “فاشیست” توهین می کنند. اندکی بعد یک سرباز روسی کشته شد.

سفیر اوکراین تاکید کرد: اوکراین را نجات دهید، سازمان ملل را نجات دهید، دموکراسی را نجات دهید.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل، سپس به شدت از مواضع اوکراین و غرب انتقاد کرد.

برای اولین بار در 40 سال گذشته، مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای چنین نشست فوق العاده ای تشکیل جلسه داده است. بیش از صد سخنرانی برای دو روز آینده برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، قطعنامه ای که تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می کند، خواستار پایان دادن به درگیری شده است. گوترش در سخنرانی خود از “تغییر وحشتناک” در وضعیت اعلام آمادگی پوتین برای نیروهای هسته ای روسیه صحبت کرد.

  چهره جادویی روشنک عزیز + عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید