سازمان اندازه گیری ماهانه یکبار آمادگی دارد تا در خصوص وسایل گرمایشی با دستگاه های اجرایی معاینه و هماهنگی نماید.

535484 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، حسن مروتی امروز در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به برگزاری کنکور 9 و 30 دی ماه 1401 از وزارت ارتباطات خواست اینترنت را قطع کند و گفت: قطع اینترنت یک راه است. برای کنترل تقلب در کنکور اما خانواده ها باید بدانند پس از کشف یکی از شبکه های کلاهبرداری در لپ تاپ فرد دستگیر شده، آماری به دست آمد که 5 هزار و 500 دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت که برای تقلب در کنکور استفاده می شود. به خانواده ها و داوطلبان فروخته شد.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نوبت اول 1402 منتشر شد

و افزود: درخواست ما این است که خانواده ها وارد این کار نشوند. این دستگاه ها بسیار پیشرفته هستند و در حال ورود به کشور هستند.

مروتی یادآور شد: درخواست سازمان سنجش از وزارت ارتباطات قطع اینترنت در ایام کنکور به ویژه آزمون علوم تجربی بود چرا که پیش از آن کارشناسان وزارت ارتباطات می گفتند کاهش امتیاز چندان زیاد نیست. موثر بوده و امکان دریافت آنتن نیز وجود دارد. همچنین هیچ کشوری در دنیا به این شکل که ما کنکور می دهیم، کنکور ندارد، بنابراین می خواهیم مقایسه کنیم.

سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر قطع اینترنت ارائه کرده است اما تصمیم اصلی وزارت ارتباطات است

وی خاطرنشان کرد: سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر قطع اینترنت ارائه کرده است اما تصمیم اصلی وزارت ارتباطات است زیرا از نظر فنی می توانند نظر بدهند. همچنین تمام راه های ممکن برای تقلب را بررسی کردیم و قطع اینترنت یکی از این راه هاست.

معاون امور آزمون های سازمان سنسه گفت: گفته می شود سوالات با پاسخ در کانال ها و فضای مجازی قرار گرفته و عده ای آن را خریداری کرده اند، قطعا این موضوع کذب است. برگه سوال فقط در ابتدای جلسه امتحان به صورت مهر و موم شده در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

  از حال حافظ/ زاهد ساهرپرست خبر نداریم

وی یادآور شد: متأسفانه وسایل الکترونیکی مختلفی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند وارد کشور شده است از جمله تلفن همراه که به صورت خودکار، پاک کن، عینک و … در اختیار مردم قرار می گیرد. افراد از این دستگاه ها برای عکس گرفتن از سوالات جلسه استفاده می کنند و آنها را به بیرون می فرستند، برخی از افراد بیرون به سوالات پاسخ می دهند و پاسخ ها را به آن افراد می گویند.

ما گمان می کنیم که برخی از داوطلبان ممکن است با آنها کلاهبرداری داشته باشند

مروتی تصریح کرد: در سال های اخیر سعی کردیم در جلسه با دستگاه های سیگنال یاب و آشکارساز عده ای را پیدا کنیم. اما با بیش از 2000 زیرمنطقه، فرض می‌کنیم که برخی از داوطلبان این دستگاه‌ها را حمل می‌کنند، بنابراین سعی می‌کنیم با دستگاه‌های بازرسی فیزیکی و شناسایی آن‌ها را شناسایی کنیم.

وی گفت: راه دیگر بررسی سوابق تحصیلی فرد است که در صورت مغایرت با نتایج کنکور بررسی و تحلیل می شود. پاسخنامه داوطلبان در دست ماست و باید بین بچه ای که شبانه روز درس می خواند و متقلب فرق باشد و عدالت آموزشی خدشه دار نشود.

معاون سازمان سنجش درباره تفاوت کنکور 1402 با گذشته گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1402 کنکور در دو نوبت و یک بار پذیرش انجام می شود. 40 درصد سوابق تحصیلی قطعا در ارزیابی یک فرد موثر است. نسبت به گذشته تعداد سوالات تعدیل شده و در زمان آزمون فقط دروس تخصصی دارای دفترچه و هر کدام دارای پاسخنامه جداگانه می باشد.

  راه های تقویت عملکرد مغز

داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود در دو یا سه گروه آزمایشی حضور یافته اند باید کارت ورود به جلسه خود را جداگانه دریافت کنند.

وی به مناسبت انتشار کارت ورود به جلسه کنکور در روز شنبه 3 دی ماه گفت: کارت ورود به جلسه به داوطلبان و داوطلبانی که علاوه بر آزمون اصلی در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند داده شده است. گروه باید کارت را دریافت کند شما آن را جداگانه دریافت کنید. در صورت نقص کارت توجه داشته باشید که برخی از موارد از طریق سایت ارزیابی قابل انجام است و برخی نیاز به اصلاح در باجه دارند.

امتحان حتما در آخر هفته برگزار می شود و در خصوص وسایل گرمایشی هماهنگی های لازم با تمامی وسایل انجام شده است.

مروتی در مورد آب و هوا و تاثیر آن بر کنکور 1402 گفت: کنکور قطعا در آخر هفته برگزار می شود و از نظر وسایل گرمایشی هماهنگی های لازم با تمامی وسایل انجام شده و با توجه به اینکه محل برگزاری آزمون در شهر تهران می باشد. مراکز آموزشی ، پیام نور دانشگاه آزاد است و دانشگاه های دولتی برای این منظور تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی درباره برگزاری دو بار در سال کنکور گفت: اصل برگزاری دو بار در سال خوب است و استرس داوطلبان را کاهش می دهد اما انتقاداتی هم به مصوبه هیئت وجود دارد که آیا مرجع دقیق علمی به آن اعمال می شود. همه، که امیدواریم دقیقا محقق شود.

در صورت تامین تجهیزات لازم، سازمان سنجش آمادگی انجام آزمایش در ماه یکبار را دارد

معاون آزمون سازمان سنجش یادآور شد: در صورت فراهم شدن ابزار لازم، سازمان سنجش آمادگی برگزاری آزمون در ماه را دارد. ضمناً در آزمون 1402 نمرات افراد تا دو سال اعتبار دارد.

  دو سال معافیت از حق بیمه به شرط جذب فارغ التحصیلان

وی درباره لغو کنکور و ایده آل خود برای داوطلبان گفت: کنکور را نمی توان لغو کرد زیرا برای برخی از جریان های مردمی صندلی کافی نداریم. زیرا در چرخه تحصیل و کار ضمن اینکه اختلاف درآمد وجود دارد، رقابت میدانی نیز وجود دارد. الان عملاً 70 درصد رشته ها بدون کنکور و با موفقیت متوسط ​​قبول می شوند، این به دلیل بی اهمیت بودن این رشته ها نیست، بلکه به دلیل درآمد کم این رشته هاست که باعث شده کمتر مورد استقبال قرار گیرد.

برای بررسی تأثیر 40 درصد سابقه تحصیلی باید کار پژوهشی انجام شود

مروتی در خصوص رعایت عدالت آموزشی با اجرای 40 درصد آموزش و پرورش، گفت: سازمان سنجش یک سازمان اجرایی است و نظر خود را اعمال نمی کند، اما معتقدیم باید برای سنجش تأثیر این 40 درصد تحقیقات انجام شود.

وی افزود: «منتقدان و حامیان این موضوع باید بر اساس تحقیقات نظر بدهند.» منتقدان می‌گویند استفاده از 40 درصد از آموزش‌های مشابه به دلیل سطح بسیار متفاوت آموزشی که از خصوصی تا غیرانتفاعی را شامل می‌شود، از عدالت آموزشی دور است. از سوی دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش و پرورش معتقد است با این زیربنای آموزشی، دوره متوسطه اهمیت پیدا می کند و سرنوشت کودکان در سه ساعت کنکور مشخص نمی شود.

نائب رئیس سازمان سنجش گفت: ایده آل این است که کنکور را لغو کنیم اما با گفتار و عمل نمی توان آن را انجام داد زیرا تنها یک متغیر دخیل نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید