سارقان سابق زندان باندی از دزدان را تشکیل داده اند

مردی در تهران چندی پیش به کلانتری رفت و از سه مردی که متهم به سرقت خودرویش بودند شکایت کرد.

شاکی در توضیح این حادثه گفت: چند سالی است که با مینی بوس بار به تهران حمل می کنم. من معمولا وسایل برقی مانند یخچال، تلویزیون را از انبارها و کارخانه های اطراف تهران شارژ می کنم و به مشتریان در تهران تحویل می دهم. امروز صبح تعداد زیادی تلویزیون از انباری در جاده قدیم کوم برای تحویل در تهران بار کردم که وسط یک ماشین راه مرا بسته بود. پسر جوانی با لباس پلیس به همراه دو نفر از خودرو پیاده شد و خود را افسر پلیس معرفی کرد و مدعی شد وانت من قاچاق است و باید با آنها به کلانتری بروم. صورتحساب را با خودم داشتم و به پسری که لباس پلیس داشت نشان دادم اما او قبول نکرد و به من گفت که با آنها بروم تا چک کنم. یکی از آنها پشت فرمان ماشین من نشست و مرام مقید را سوار ماشینش کرد و حرکت کرد.

یکی در حال رانندگی بود و دیگری کنار من بود و سرش را زیر صندلی گذاشته بود تا من متوجه مسیر نشوم. ابتدا فکر می کردم مرا به آگاهی می برند، اما چند ساعت بعد وقتی دستبند به دستم زد و از ماشین به بیرون پرت شدم، متوجه شدم آن سه جوان پلیس و دزد نیستند و به جای آن مرا به بیابان های اطراف تهران بردند. از کلانتری سارقان از محل متواری شدند و در عرض یک ساعت توانستم دست و پایم را باز کنم. دزدها را دیدم که ماشینم را کمی دورتر رها کردند، اما همه تلویزیون ها را دزدیدند.

  قیمت روز خودرو در بازار چهارشنبه 24 اسفند 1392

دزدی های سریالی

در پی شکایت راننده وانت، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی با دستور بازپرس دادسرا تحقیقات برای شناسایی سارقان را آغاز کردند.

ماموران کلانتری در اولین تحقیقات با شکایت های متعددی روبه رو شدند که همه آنها حاکی از آن بود که سه سارق در پوشش مامور پلیس وانت، نیسان و کامیون به سرقت برده و صاحبان آنها را با دستبند در بیابان های اطراف تهران رها کرده اند.

شاکی دیگری گفت: با خودروی نیسانم در حال حمل و نقل تعداد زیادی یخچال، تلویزیون و سایر لوازم برقی به تهران بودم و باید به مشتریان تحویل می دادم اما در میانه راه سه جوان خودروی من را متوقف کردند و خود را معرفی کردند. افسران پلیس.” «به بهانه قاچاق بودن محموله دست و پایم را بستند و پس از سرقت محموله مرا در بیابان های اطراف تهران رها کردند.

سرقت خودروهای لوکس با اسناد مسروقه

در ادامه تحقیقات در خصوص این حادثه، پلیس متوجه شد که سارقان علاوه بر سرقت خودرو، ویلاهایی را در شهرهای شمالی و اطراف تهران به مدت چند روز با اسناد مسروقه اجاره کرده و اموال ویلا را به سرقت برده و متواری می شوند. انجام دادن. همچنین مشخص شد متهمان با همان مدارک مسروقه خودروهای لوکس را اجاره کرده و چند روز پس از ارتکاب اعمال غیرقانونی محل را ترک کردند.

یکی دیگر از شاکیان نیز گفت: سارقان علاوه بر اینکه خودروی من را به همان شیوه و با حیله سرقت کردند، مدارک هویتی من را نیز به سرقت بردند که بعداً متوجه شدم با مدارکم ویلا اجاره کرده و وسایل ویلا را به سرقت برده اند. چون مدتی پس از سرقت احضاریه دادگاه یکی از شهرهای شمالی به دادسرای این شهر آمدم و وقتی به دادسرا رفتم تازه متوجه شدم سارقان با مدارک من یک ویلا برای چند روز اجاره کرده اند. و سپس اثاثیه ویلا را دزدیدند. “آنها فرار کرده اند.”

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

رهبر باند را شناسایی کنید

از آنجایی که هر روز بر تعداد شاکیان افزوده می شد، ماموران پلیس با استفاده از دوربین های مداربسته یکی از سارقان را شناسایی کردند. با بررسی پرونده عاملان این جنایت مشخص شد متهم به نام شاهین از سارقان سابقه دار است که یک سال پیش به اتهام سرقت منزل دستگیر و روانه زندان شده بود اما به تازگی پس از گذراندن دوران محکومیت خود از زندان آزاد شده است. بازدید.

بدین ترتیب پلیس مخفیگاه شاهین را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر و به کلانتری منتقل کرد. متهم ابتدا در بازجویی به بی گناهی خود اعتراف کرد اما پس از مواجهه با شواهد و قرائن به سرقت های سریالی با همدستی دو تن از دوستانش اعتراف کرد.

طراحی نقشه سرقت از زندان

این مرد جوان گفت: چند سال پیش به دلیل مشکلات مالی و خانوادگی با افراد بدی آشنا شدم و مدتی بعد دوستانم مرا به مواد مخدر معتاد کردند. فکر می کردم بیرون رفتن با دوستانم مشکلاتم را حل می کند و با آنها خوش می گذرد، اما نه تنها مشکلم حل نشد، بلکه اعتیادم هم به مشکلاتم اضافه شد. با قیمت داروها مشکل مالی داشتم و تصمیم به سرقت گرفتم. من معمولا دزدی می کردم و چندین بار دستگیر شدم. آخرین بار در زندان با دو دزد باتجربه آشنا شدم. هم سلولی هایم به من گفتند که ظاهر خوبی دارم و شبیه پلیس هستم. گفتند من می توانم نقش یک پلیس را بازی کنم و این پیشنهاد باعث شد در زندان باند دزدی تشکیل دهیم. ما سه نفر در زندان برنامه ها و نقشه های زیادی داشتیم و وقتی از زندان بیرون آمدیم همه برنامه هایمان را انجام دادیم.»

  کریستال های کاربردی نفیسه روشن + عکس

وی ادامه داد: معمولا هر چند روز یک بار در جاده های اطراف تهران می چرخیدیم و پس از شناسایی غنیمت های خود در مکانی خلوت به عنوان مامور پلیس راه خودروهای مملو از لوازم برقی و به بهانه قاچاق بودن محموله آنها را مسدود می کردیم. پاهای راننده را بستیم و اموالش را سرقت کردیم. بعد از آن مدتی دزدی نکردیم اما همزمان برای سرقت شناسنامه به شهرهای دیگر رفتیم و با همان مدارک خانه یا ویلا اجاره کردیم و بعد وسایل داخل آن را دزدیدیم. «گاهی برای اجرای نقشه خود، خودروهای لوکس با مدارک مسروقه اجاره می کردیم و پس از مدتی خودروها را در جایی رها می کردیم.

ماموران کلانتری در جریان اعترافات متهم دو همدست وی را شناسایی و بازداشت کردند. تحقیقات از متهم ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید