ساردی 2000 ساله از روم باستان به قیمت 35 دلار فروخته شد

562471 خبر ناگهانی

نیویورک تایمز گزارش می دهد؛ مجسمه پرتره ای که توسط فروشنده عتیقه فروشی در سال 2018 از یک فروشگاه خریداری شده بود، پس از اینکه مشخص شد قدیمی است و به دوران روم باز می گردد، توسط او بازگردانده شد و قرار است این هفته در موزه هنر سن آنتونیو به نمایش گذاشته شود. وارد.

در سال 2018، لورا یانگ هنگام قدم زدن در فروشگاهی در تگزاس متوجه ساردین هایی شد که روی زمین زیر یک میز افتاده بودند. او این ساردین را با برچسب زرد روی گونه اش به قیمت 34.99 دلار خرید!

اما معلوم شد که این مجسمه فقط یک سنگ سنگین برای تزیین نبوده، بلکه یک مجسمه واقعی رومی است که احتمالاً مربوط به اواخر قرن اول قبل از میلاد یا اوایل قرن اول پس از میلاد است و زمانی در مجموعه هنری نگهداری می شده است. یکی از پادشاهان باواریا؛ این مجسمه از قرن نوزدهم تا زمانی که در طول جنگ جهانی دوم غارت شد در مجموعه پادشاه بود.

اما چگونگی ورود ساردها به تگزاس همچنان یک راز باقی مانده است، با این گمانه زنی ها مبنی بر اینکه یک سرباز آمریکایی آنها را پس از بمباران ویلای پادشاه باواریا در آلمان توسط نیروهای متفقین به تگزاس آورده است.

این مجسمه این هفته پس از یک سفر 2000 ساله از روم باستان به یک بوتیک در تگزاس در موزه هنر سن آنتونیو به نمایش گذاشته شد.

خانم یانگ که زیارتگاه تاریخی را به مدت 3.5 سال در قفسه ای در اتاق نشیمن نگهداری می کرد، موافقت کرد که زیارتگاه رومی را در سال آینده به دولت باواریا تحویل دهد.

  داستان عشق عموپورنگ + عکس

این دلال عتیقه که قبلاً سرهای پرتره رومی را در موزه ها دیده بود، می گوید: «وقتی برای اولین بار مجسمه رومی را در فروشگاه دیدم، فکر کردم که این مجسمه قدمتی طولانی دارد و قدمتی طولانی دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید