ساخت 10 شهرک در 4 استان کشور تصویب شد

3407 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، ارسلان مالکی گفت: ساخت 10 شهر جدید در 4 استان مصوب شده و در این شهرها ساخت واحدهای کم متراژ در اولویت است.

وی ادامه داد: از این 10 شهر، 4 شهر در استان فارس، 4 شهر در استان البرز، یک شهر در آذربایجان غربی و یک شهر در استان یزد ساخته می شود.

مالکی خاطرنشان کرد: توافق با مالکان بخش خصوصی موضوع دیگری است که بر آن تاکید داریم. مالکان بخش خصوصی زمین هایی در سطح شهرها و یا در مجاورت محدوده شهر دارند و ما اعلام کرده ایم که اگر این زمین ها کشاورزی درجه یک و دو نباشد طی فرآیندی با رضایت مالکان این زمین ها را تامین می کنیم. به طرح ملی نهضت مسکن تا هم مالک ارزش افزوده ناشی از الحاق را بدست آورد و هم دولت از این زمین ها برای تهیه مسکن استفاده کند.

به گفته مالکی، آیین نامه آن نیز ابلاغ شده و استان ها در حال حاضر آمادگی دارند در صورت داشتن شرایط منازل مسکونی ساخته شده در اراضی دولتی، این زمین ها را به قیمت مناسب و با امتیاز دولتی به مردم بفروشند.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یکی از شرایط این است که این افراد مسکن نداشته باشند و پیش از این از دولت مسکن دریافت نکرده باشند. شرایط ساخت نیز رعایت شده است و ساختمان های ساخته شده باید مطابق با استانداردهای مورد نظر باشد.

ملکی ادامه داد: در این شرایط زمین تا 200 متر را به قیمت دولتی و با پرداخت به مردم عرضه می کنیم وگرنه نمی توانند زمین را به قیمت دولتی بخرند.

  توقف تولید واکسن کرونا AstraZena؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید