ساخت پارک جنگلی در عربستان سعودی

به گزارش مستقل آنلاین، الشرق الاوسط می نویسد:

همزمان با پروژه راهبرد سبز ریاض، یک منبع رسمی از بنیاد پارک ملک سلمان تأیید کرد که تلاش‌هایی برای تبدیل پارک‌های عمومی و مناطق شهری در مقیاس بزرگ در ریاض به واقعیت ملموس انجام می‌شود.

فیصل المجید، مدیر روابط عمومی و بازاریابی در بنیاد ملک سلمان پارک، فاش کرد که یک نقشه راه برای کارهای عملیاتی در حال حاضر در حال توسعه است.

به گفته المجید، مشارکت این بنیاد در نمایشگاه بین المللی ریاض و مجمع فناوری جنگل در 29 تا 31 مه، تعهد آنها به کاشت یک میلیون درخت را تایید می کند.

المجید خاطرنشان کرد که این مجمع تلاش های پیشرفته ای برای به اشتراک گذاشتن تحقیقات و تجربیات انجام داده است و به راه اندازی یک مطالعه علمی که می تواند اجرای پروژه پارک را مشخص کند، کمک کرده است.

المجید به الشرق الاوسط تأیید کرد که این بنیاد برای سازماندهی مجدد خاک در پارک و آماده سازی آن برای کاشت کار خواهد کرد. مهندسی مجدد خاک شامل افزودن بیش از یک لایه خاک و میکروارگانیسم ها است. علاوه بر این، شامل افزایش سطح نیتروژن برای افزایش باروری است.

پروژه سبز ریاض به تنهایی 7.5 میلیون درخت در سرتاسر پایتخت کاشته و به افزایش سرانه فضای سبز کمک می کند.

المجید خاطرنشان کرد که دستاوردهای چنین پروژه هایی شامل افزایش تنوع زیستی چه در پرندگان، چه حشرات و چه در محیط سبز ریاض است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بنیاد پارک ملک سلمان یکی از چهار پروژه بزرگی است که ملک سلمان بن عبدالعزیز در مارس 2019 راه اندازی کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

پارک ملک سلمان بیش از 16 کیلومتر مربع ساخته شد تا به بزرگترین پارک شهری جهان تبدیل شود و طیف وسیعی از فرصت ها و فعالیت های با کیفیت را برای ساکنان و بازدیدکنندگان ارائه دهد.

این پارک به افزایش پوشش گیاهی منطقه و افزایش سرانه فضای سبز کمک می کند که تاثیر مستقیم و مثبتی بر کیفیت محیط زیست و اقلیم خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید