ساختار سیاست خارجی باید به نفع دیپلماسی اقتصادی تغییر کند

563461 خبر ناگهانی

محمود عباس زاده مشکینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با اشاره به روند شکل گیری دیپلماسی اقتصادی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: خوشبختانه دیپلماسی اقتصادی در دولت کارساز است و اکنون تجارت ما با کشورهای همسایه بیش از سه برابر شده است. “

وی با بیان اینکه البته انتظار مجلس از دستگاه دیپلماسی بیشتر است، گفت: ساختار سیاست خارجی باید به نفع دیپلماسی اقتصادی تغییر کند و هنوز ساختاری روی دیپلماسی اقتصادی کار نکرده ایم.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای صفری به عنوان معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به دلیل کیفیت شخصی خوب در این زمینه اقداماتی انجام داده است اما شورای اسلامی مجمع انتظار اصلاح ساختاری در وزارت امور خارجه را دارد، این دیپلماسی اقتصادی است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فعالیت های گسترده ای در دولت در حوزه دیپلماسی اقتصادی راه اندازی شده که در 6 حوزه صادرات، خدمات فنی و مهندسی، دیپلماسی انرژی، واردات در حال انجام است. و انتقال تکنولوژی

ابازاده مشکینی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در نقاط مختلف دنیا از جمله کشورهای آسیای میانه انجام شده است، گفت: شاهد سفر مقامات این کشورها به تهران و بازدید مقامات ایرانی بوده ایم و تحرکاتی نیز صورت گرفته است.

وی گفت: بر اساس گزارش ها تمرکز بر آمریکای لاتین و آفریقا نیز است و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در روابط بین کشورها باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: 48 کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای جهان در حال تشکیل و کار هستند و به نظر می رسد دولت در این زمینه ها نیز بسیار فعال بوده است. .

  تغییر زمان اجرای طرح ترافیک از اول مهرماه

دیدگاهتان را بنویسید