زوج های خوشبخت و رازهای موفقیت آنها در زندگی

573326 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، با توجه به کارهایی که زوج های خوشبخت انجام می دهند، می بینیم که انجام این کارها زمان زیادی نمی برد. جان گاتمن نویسنده، محقق و روانشناس آمریکایی که بیشتر به خاطر نوشتن کتاب هایی درباره ازدواج و ساختن زندگی مشترک شهرت دارد، معتقد است که می توان خوشبختی و بهبود روابط زوج ها را در سال های آینده پیش بینی کرد.

بیشتر بخوانید:

گاتمن در تحقیقات خود دریافت که اگر هر زوج فقط 5 ساعت در هفته را به زندگی مشترک خود اختصاص دهند، رابطه آنها بهتر خواهد شد.

خداحافظ

هر روز، قبل از خداحافظی، این زوج ها از یکدیگر سؤال می کنند که در آن روز چه کاری انجام خواهند داد (روزی 2 دقیقه، 5 روز در هفته، کل 10 دقیقه).

گردهمایی ها

این زوج ها در پایان هر روز کاری یک گفتگوی آرام و بدون استرس دارند. در این فرصت می توانند روابط خود را عمیق تر کنند و از خستگی و نگرانی خود آگاه شوند (روزی 20 دقیقه، 5 روز در هفته و مجموعاً 1 ساعت و 40 دقیقه در هفته).

محبت

این زوج ها محبت خود را از طریق رفتارهایی مانند دست گرفتن، عشق ورزیدن و هدیه دادن در زمان های مناسب (روزی ۵ دقیقه، ۷ روز در هفته و مجموعا ۳۵ دقیقه در هفته) ابراز می کنند.

جلسه هفتگی

این زوج ها یک جلسه هفتگی دو نفره در فضایی آرام و آرام برای تجدید عشق خود دارند (2 ساعت در هفته).

تحسین و قدردانی متقابل

این زوج ها حداقل 5 بار در روز (5 دقیقه در روز، 5 روز در هفته، مجموعا 35 دقیقه در هفته) قدردانی و عشق صمیمانه خود را با هم تبادل می کنند.

  نیروهای عملیاتی از مردم عادی به عنوان سپر حفاظت از شورش استفاده کرده اند

با نگاهی به کارهایی که زوج های خوشبخت انجام می دهند، متوجه می شویم که انجام این کارها زمان زیادی نمی برد، اما همین کارهای به ظاهر ساده می تواند رابطه زناشویی یک زوج را به طرز شگفت انگیزی بهتر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید