زن دلارفروش مورد حمله زورگیران قرار گرفت

این حادثه در یکی از شب‌های سرد پاییزی مشهد رخ داد که زن دلارفروشی از بعدازظهر تا شب نتوانست هیچ یک از دلارها را بفروشد، به همین دلیل کیفی با ۷۵۰۰ دلار و چند میلیون تن را به دوش انداخت و به خانه شما رفت. .

او در چهارراه کاشانی مشهد از ماشین پیاده شد تا بقیه راه را به سمت کوچه طی کند، اما نمی دانست چه اتفاق شومی در انتظارش است، چرا که ساعتی پیش چند مرد جوان در یک کافه قصد زورگیری از وی را داشتند. دلار، چهره ها را پوشانده بود و یکی از باج گیران نقابدار نیز با موتور سیکلت در صحنه حضور داشت.

زن میانسال در حالی که جلوی در خانه اش ایستاده بود، بدون توجه به محیط اطرافش به راه رفتن ادامه داد. بند کیفش را روی شانه اش انداخت و زنگ را زد، اما ناگهان مرد جوانی از پشت دستانش را دور گردنش حلقه کرد. همزمان دو مرد جوان دیگر برای کمک به همدستشان در سرقت کیف به سمت آنها دویدند.

زن فروشنده که تازه فهمیده بود به دست ظالمان گرفتار شده است، تمام تلاشش را کرد و در حالی که کیسه دلار را محکم گرفته بود، برگشت تا خود را از دست ظالم نقابدار رها کند، اما با تیغه چاقوی ظالم روبرو شد. سارقان با چاقو با ضرب و شتم زن فروشنده قصد سرقت کیف را داشتند که با مقاومت او نزاع بین آنها شدت گرفت. همزمان با فریادهای زن دلارفروش، در آن ساعت از شب اهالی محل خانه های خود را ترک کرده و به محل درگیری دویدند.

  وضعیت جاده / ترافیک در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه

در همین لحظه اراذل و اوباش نقابدار کیف را بریده و با ترس به سمت خودروی پراید که یکی از همدستان آنها منتظر بود متواری شدند. یکی از زورگیران به سمت موتور سیکلت رفت تا با روشن کردن آن از صحنه فرار کند اما زن میانسال با حرکتی جسورانه دستش را به سمت آن برد و لباسش را از پشت گرفت.

درگیری زمانی ادامه یافت که قلدر جوان موتورسیکلت را رها کرد و با زن میانسالی برخورد کرد و موفق شد از صحنه فرار کند. با رسیدن اهالی محل، پراید سواران با سرعتی وحشتناک از مسیر خارج شدند و تلفن پلیس 110 زنگ خورد تا پلیس به بررسی این حادثه هولناک بپردازد.

دلارفروش مجروح هنوز نمی داند این حادثه هولناک چگونه رخ داده است. طولی نکشید که پلیس برای انتقال موتورسیکلت های رها شده به ستاد فرماندهی انتظامی، این پرونده با توجه به اهمیت آن در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد رسیدگی و بررسی های تخصصی قرار گرفت.

چند روز بعد کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی و دستورات محرمانه قضایی موفق شدند با رصد اطلاعاتی کافه دار 28 ساله را شناسایی و در عملیات های جداگانه سایر اعضای باند حمل چاقو را دستگیر کنند.

متهمان این پرونده پس از تحقیقات مقدماتی و بازجویی قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روانه زندان شدند که از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار بود.

در ابتدا چهار متهم این پرونده برای پاسخگویی به سوالات تخصصی قاضی هادی دنیا (رئیس شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی) روی میز دادگاه ایستادند اما همگی در تلاش برای اثبات بی گناهی خود بودند. خط به خط این پرونده حساس را زیر ذره بین بررسی های دقیق قرار داد و با طرح پرسش های فنی و راحت از دادگاه، متهمان را در چنان گردابی از جنجال انداخت که چاره ای جز اعتراف به زورگویی نداشتند به سرقت کیف های دلار و چک. تشخیص.

  هواشناسی کاهش نسبی دما در نقاطی حدود 5 تا 7 درجه / آلودگی هوا در شهرهای صنعتی نیمه شمالی کشور

اما یکی از متهمان با اشاره به اینکه کیسه دلار را زیر خودروی پژو 206 انداخته به قاضی گفت: وقتی بند کیف بریده شد آن را برداشتم و فرار کردم اما با دیدن مردم محلی مجبور شدند آن را زیر دستگاه بگذارند. «ماشین 206 را که در همان پارکینگ بود رها کردم، حدود دو ساعت بعد، وقتی برای برداشتن کیف به محل برگشتیم، کیف از بین رفته بود!

در این میان متهم دیگری که با سوالات منشی دادگاه دچار مشکل شده بود، مدعی است: امیر و رضا به دنبال کیف رفتند اما به دروغ گفتند کیف از افراد دیگر دزدیده شده است! در حالی که امیر به من گفت: من 10 میلیون تومان به احسان و علی دادم و سهم تو را می دهم، اما باید صبر کنی تا دلارها را به ریال تبدیل کنم، چون آنها شماره سریال دارند و این برای ما مشکل ساز می شود!

قضات پس از چندین جلسه دادگاه با تجربه شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی در نهایت به جنایت منتسب به متهمان کشف و آنان را به سرقت مسلحانه در شبانه روز محکوم کردند.

بر اساس حکم دادگاه، دو متهم به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند، اما نفر سوم که در محل سرقت حضور داشت و در حل این جنایت به مراجع قضایی و پلیس کمک می‌کرد، به ۱۰ سال حبس محکوم شد. زندان و 74 شلاق.

به گفته قضات یکی دیگر از متهمان پرونده که آمار و اطلاعاتی از فروش دلار به زورگیران ارائه می کرد به معاونت 10 سال حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق متهم است و متهم دیگری که به تنهایی در خودرو نشسته و اقدام به زورگیری کرده است. پول وی شرکت نکرد و به 7 سال حبس و 50 ضربه شلاق محکوم شد.

  بازی پرسپولیس با 2 مهاجم، برد

احکام این پرونده حساس به تایید قضات دیوان عالی کشور رسیده است و همواره اشد مجازات برای ظالمان درخواست مردم از قوه قضائیه است.دانشجو در پی می آید.

دیدگاهتان را بنویسید