زن بی حجاب باعث فساد جامعه می شود

به گزارش مستقل آنلاین حجت الاسلام سید احمد علم الهادی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد، با اشاره به حضور رئیس جمهور در نیویورک و موضوع پیوستن ایران به سازمان شانگهای، افزود: در این راستا با حضور رئیس جمهور در شهر نیویورک، موضوع پیوستن ایران به سازمان شانگهای نیز مطرح شد. این شرایط در زمانی به وجود آمد که کشور در حال برداشتن گام‌های بزرگ بود، بنابراین با الزام خود به توافق شانگهای، خود را در موقعیت برتر در برابر تحریم‌ها قرار داد.

وی ادامه داد: دشمن برای کتمان واقعیت های پیروزی انقلاب اسلامی و بیهوده جلوه دادن این اتفاقات برای مردم به گونه ای که مردم نتوانند لذت آن را تجربه کنند، ماجرای برهنگی را رواج داد و از آن به عنوان یک موضوع استفاده کرد. ابزاری برای آسیب رساندن به دولت بنابراین موضوع رسیدگی به بی حجابی برای همه نهادها الزامی است.

علم الهادی با بیان اینکه حکومت دین دارای دو حوزه است، تصریح کرد: یک حوزه، حوزه حکومت دین، ولایت فقیه و حوزه دوم، حوزه عملیاتی نظام و حاکمیت دین است. حلال و حرام خدا در کشور روشن است و تکالیف الهی رعایت می شود و بدی ها رفع می شود در این زمان می توان گفت حاکمیت دین در جامعه برقرار است. وی تاکید کرد: در براندازی بدی ها و ادای فرائض دینی و در عرصه عملیاتی حاکمیت دینی، مهم ترین موضوع بحث حجاب است و در واقع حجاب نشانه و پرچم حکومت دینی و جامعه لاابالی است. و زنان بی حجاب به هیچ وجه نشانه حاکمیت دینی نیستند، جامعه اینگونه نیست و ما تجربه این مشکل را در کشور داشتیم، درست زمانی که رضاخان تلاش کرد حجاب اجباری را مطرح کند و ناکام ماند. امام جمعه مشهد گفت: عناصر و جریانات در کشور خواهان گسترش حجاب در کشور هستند. آنها دشمن دین هستند و رفع حجاب خط ضد دین است.

  چند حرفه شورای عالی انقلاب فرهنگی را به شورایی غیرشفاف و ناکارآمد تبدیل کردند -

علم الهادی افزود: مشکل حجاب از روز اول انقلاب در کشور وجود داشته اما به آن توجه نشده و برخی از دولت ها مشکل حجاب را نادیده گرفته و وظایف خود را به درستی انجام نداده اند. قانون حجاب در سال های 1384 و 1384 تصویب شد و این نهاد وظیفه اجرای آن را برعهده گرفت، اما اکنون که 17 سال از تصویب آن می گذرد، نهادهای مسئول آن طور که باید به وظایف خود در این زمینه عمل نکرده اند.

وی افزود: در بین این نهادها فقط پلیس وظیفه سلبی و حتی پیشگیرانه را بر عهده دارد و در حوادث اخیر و در بحث حجاب باید این مبلغ را بپردازد و این نهادی است که مرکز اقتدار است. از سیستم

امام جمعه مشهد می فرماید: بی حجابی گناه و نشانه فسق و ابزار حکومت دشمن بر ما و ایجاد ناهنجاری اجتماعی است و زن بی حجاب باعث فسق جامعه می شود و جوان در مقابل فاسد می شود. یک زن نیمه برهنه با موهای ژولیده خواهد بود

علم الهادی افزود: در بحث حجاب هم از نظر فقهی و هم فقهی هیچ ابهامی نداریم و قرآن در چند جا موضوع حجاب و ضرورت آن را به صراحت بیان کرده است و مشخص نیست چرا برخی مردم به دنبال هدايت در اين كشور هستند و در اين زمينه نيروي انتظامي به وظيفه خود در قبال بي حجابي عمل مي كند و قطعاً با جوانان بي حجاب نمي توان برخورد كرد، لذا بايد از زنان براي اين موضوع استفاده كرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: در آن زمان عده ای نخبه و البته بی دین در کشور هستند که در مورد گشت ارشاد نظریه پردازی می کنند و نظریه آنها نشان می دهد که دست به دست دشمن داده اند که تا این حد با دین مخالفت می کنند، اما ملت ایران ملت مسلمانی است و مردم ما زهرا و زینب را می شناسند و نشان حضرت زینب (سلام الله علیها) هم بحث حجاب است. الان هم اگر دانشگاه فردوسی مشهد را ببینید دانشجویان و اساتید با حجاب و نخبه زیاد هستند و بانوان نخبه و روشنفکر در برخی رشته ها با حجاب قوی حضور دارند.

امام جمعه مشهد گفت: عده ای که خود را سیاستمدار و نخبه می دانند در برخی از سخنان و اظهارات خود در خصوص حجاب به حامیان جنگ با دین و حاکمیت دین در کشور تبدیل شده اند و افرادی که با گفته ها و صحبت هایشان در مورد حجاب، اعلام کرده اند که باید به فکر آینده خود باشند، زیرا امتحان سختی است و این افراد باید از خدا بترسند.

دیدگاهتان را بنویسید